Connect with us

Zdrowie i Uroda

Amoniak w farbie do włosów

Published

on

Farbowanie włosów to najlepszy sposób na całkowitą zmianę wizerunku, zakamuflowanie oznak starzenia czy podkreślenie urody. Niestety, regularne rozjaśnianie, przyciemnianie i tonowanie pasm wiąże się z uszkodzeniem ich struktury, czego efektem jest przesuszenie, większa łamliwość i ogólny spadek kondycji włosów. Substancją, której przypisuje się szkodliwe działanie farb, jest głównie amoniak. Jaką rolę w procesie koloryzacji odgrywa ta substancja? Czy można zastąpić ją innym składnikiem? Sprawdź!

Rola amoniaku

Farby do włosów zawierają amoniak z prostej przyczyny – umożliwia on wnikanie barwnika w głąb struktury włosów, czego efektem jest nasycony i trwały kolor. Amoniak jest składnikiem odpowiedzialnym za rozchylenie łusek włosa, co umożliwia farbie prawidłowe działanie. Podczas koloryzacji pasm mieszankami z amoniakiem od razu możemy wyczuć w powietrzu nieprzyjemny, duszący zapach. Oprócz zniszczeń włosów, amoniak często powoduje reakcje alergiczne oraz zaczerwienienie skóry głowy (dlatego tak ważne jest, aby przed przystąpieniem do koloryzacji wykonać na skórze próbę uczuleniową).

Łagodniejsza alternatywa

Na rynku kosmetycznym wybór kosmetyków do koloryzacji włosów jest obecnie ogromny. Niemal wszyscy producenci farb wprowadzili do swojej oferty środki bez amoniaku. Zawierają one monoetyloaminę, która spełnia dokładnie taką samą funkcję, jak owiany złą sławą amoniak.  Monoetyloamina działa znacznie wolniej niż amoniak, dlatego nie niszczy pasm oraz nie narusza naturalnego pH głowy. Efekty zabiegu są doskonałe – włosy nie tylko zyskują nowy, głęboki kolor, ale również stają się bardziej błyszczące i mniej porowate. Warto mieć jednak świadomość, że koloryzacja włosów farbą bez amoniaku jest nieco mniej trwała niż farbowanie klasyczną mieszanką, więc zabieg częściej należy powtarzać.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Mity na temat metody żelowego zdobienia paznokci

Published

on

Metoda żelowa zdobienia paznokci stała się popularna. Coraz więcej kobiet wybiera właśnie taką metodę. Jednak bardzo dużo kobiet nie wie dla jakich paznokci są odpowiednie żele itp. Dziś przedstawię mity na temat metody żelowej zdobienia paznokci.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Prezentacje i testy nart Rossignola

Published

on

Jak każda, licząca się marka narciarska, również i Rossignol stawia na profesjonalne prezentacje i testy. Nic w tym dziwnego – są one istotne zarówno z perspektywy sprzedających (w tym pośredników), jak i kupujących, czyli ich Klientów.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kreatywne i ekologiczne rozwiązania dla biznesu

Published

on

Stosowanie ekologicznych rozwiązań w branży przemysłowej, spożywczej, chemicznej, cukierniczej, itd. będzie korzystne dla naszego wizerunku. Jeżeli chcemy cieszyć się jeszcze większym zaufaniem wśród potencjalnego grupy klientów, to pokazujmy im, że troska o środowisko leży nam na sercu.

(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

http://nederland-oeso.org/modne-okna-jakie-rozwiazania-sa-dzisiaj-na-czasie/ casasantuariosc.com benmeirovitz.com