Connect with us

Ciekawe

Dlaczego warto używać butów rowerowych?

Published

on

Kolarstwo wymaga używania profesjonalnego sprzętu. Teoretycznie można jeździć na rowerze bez niego, ale będzie to na dłuższą metę niewygodne. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia rowerzysty są buty rowerowe. Dlaczego warto ich używać? Czym różnią się od zwykłych butów?

Odpowiedni kształt

Buty rowerowe spd mają specjalnie dopasowany kształt, który sprawia, że są one dopasowane do bloków pedałów rowerowych. Buty te mają dobrze leżeć na pedałach. Są, więc dość niskie i wzmocnione w rejonie palców. Buty tego typu nigdy nie zasłaniają kostki.

Buty rowerowe mają opływowy kształt, który ma zmniejszać opory powietrza. Dzięki temu rowerzysta może osiągać większą prędkość. Każdy sportowiec powinien przywiązywać szczególną wagę do tego, jak opływowe kształty ma jego odzież.

Wzmocnienia nie są niezbędne, ale przydają się, więc warto je wybierać. Większość butów rowerowych jest zapinana na rzepy. Zmniejsza to ryzyko, że sznurowadło się rozwiąże i zaplącze się, gdzieś w łańcuch rowerowy. To bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa.

Podeszwa

Buty rowerowe mają specjalną powierzchnię. Jest ona dość sztywna, by noga dobrze i pewnie leżała na pedale. Jest ona także wykonana z materiałów antypoślizgowych po to, by buty nie zsuwały się z pedałów nawet przy bardzo szybkich ruchach. Buty o takiej podeszwie nie bardzo nadają się do zwykłego chodzenia i spacerowania, bo nie są zbyt wygodne.

W chodzeniu może też przeszkadzać adapter do bloku pedałów. Adapter ten jest umieszczony w podeszwie, w rejonie śródstopia. Umożliwia on przymocowanie buta do pedału po to, by zapewnić kolarzowi jeszcze większą stabilność.

Wiele butów rowerowych spd ma podeszwę z wyraźnie zaznaczonym obcasem. Jest on niski, ale doskonale pozwala na zahaczenie się nim o pedał po to, by stopa się nie osunęła i nie spadła z pedału. To dodatkowe zabezpieczenie nóg rowerzysty.

Kolory

Buty rowerowe spd mogą mieć różne kolory, jednak dużym zainteresowaniem cieszą się modele w odblaskowych, mocnych kolorach. Dzięki nim rowerzysta jest lepiej widoczny na drodze, a co za tym idzie, jest on bezpieczniejszy. Takie odcienie sprawdzają się szczególnie dobrze w butach sportowych i tych używanych przez osoby jeżdżące w przestrzeni miejskiej.

Buty rowerowe spd turystyczne często są dostępne też w typowych kolorach ziemi – zieleni, brązach i ciemnym beżu. Kolory te są dość uniwersalne i lubiane przez rowerzystów. Doskonale prezentują się w lesie i w ujęciu natury. Wybierane są przez przedstawicieli obu płci, bo są one neutralne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Jak powstają dźwigary betonowe sprężone?

Published

on

Bez konstrukcji sprężonych typu dźwigary betonowe bardzo trudno byłoby postawić wiele obiektów architektonicznych. Dźwigary charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na obciążenia, które wynikają z działania sił wewnętrznych.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zasiłki socjalne na dzieci w Polsce i za granicą

Published

on

Praca za granicą to dla większości z nas szansa na znacznie większe zarobki oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji. Praca za granicą to jednak także czas rozłąki z rodziną – bardzo często decydujemy się na pozostawienie bliskich w Polsce. Wyjeżdżając za granicę zadbajmy o zabezpieczenie naszych bliskich. Warto zainteresować się zasiłkami socjalnymi dla dzieci osób pracujących na terenie Niemiec. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Bryczesy – jakie wybrać?

Published

on

Kupno spodni do jazdy konnej nie jest najłatwiejszym zadaniem. Standardowe legginsy nie zdają tutaj egzaminu. Aby czuć się w siodle swobodnie i bezpiecznie, należy standardowe spodnie zastąpić bryczesami zaprojektowanymi z myślą o osobach jeżdżących konno. Jak wybrać najlepszy bryczesy? Sprawdź nasze rady!

(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze