Connect with us

Ciekawe

Dlaczego warto używać butów rowerowych?

Published

on

Kolarstwo wymaga używania profesjonalnego sprzętu. Teoretycznie można jeździć na rowerze bez niego, ale będzie to na dłuższą metę niewygodne. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia rowerzysty są buty rowerowe. Dlaczego warto ich używać? Czym różnią się od zwykłych butów?

Odpowiedni kształt

Buty rowerowe spd mają specjalnie dopasowany kształt, który sprawia, że są one dopasowane do bloków pedałów rowerowych. Buty te mają dobrze leżeć na pedałach. Są, więc dość niskie i wzmocnione w rejonie palców. Buty tego typu nigdy nie zasłaniają kostki.

Buty rowerowe mają opływowy kształt, który ma zmniejszać opory powietrza. Dzięki temu rowerzysta może osiągać większą prędkość. Każdy sportowiec powinien przywiązywać szczególną wagę do tego, jak opływowe kształty ma jego odzież.

Wzmocnienia nie są niezbędne, ale przydają się, więc warto je wybierać. Większość butów rowerowych jest zapinana na rzepy. Zmniejsza to ryzyko, że sznurowadło się rozwiąże i zaplącze się, gdzieś w łańcuch rowerowy. To bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa.

Podeszwa

Buty rowerowe mają specjalną powierzchnię. Jest ona dość sztywna, by noga dobrze i pewnie leżała na pedale. Jest ona także wykonana z materiałów antypoślizgowych po to, by buty nie zsuwały się z pedałów nawet przy bardzo szybkich ruchach. Buty o takiej podeszwie nie bardzo nadają się do zwykłego chodzenia i spacerowania, bo nie są zbyt wygodne.

W chodzeniu może też przeszkadzać adapter do bloku pedałów. Adapter ten jest umieszczony w podeszwie, w rejonie śródstopia. Umożliwia on przymocowanie buta do pedału po to, by zapewnić kolarzowi jeszcze większą stabilność.

Wiele butów rowerowych spd ma podeszwę z wyraźnie zaznaczonym obcasem. Jest on niski, ale doskonale pozwala na zahaczenie się nim o pedał po to, by stopa się nie osunęła i nie spadła z pedału. To dodatkowe zabezpieczenie nóg rowerzysty.

Kolory

Buty rowerowe spd mogą mieć różne kolory, jednak dużym zainteresowaniem cieszą się modele w odblaskowych, mocnych kolorach. Dzięki nim rowerzysta jest lepiej widoczny na drodze, a co za tym idzie, jest on bezpieczniejszy. Takie odcienie sprawdzają się szczególnie dobrze w butach sportowych i tych używanych przez osoby jeżdżące w przestrzeni miejskiej.

Buty rowerowe spd turystyczne często są dostępne też w typowych kolorach ziemi – zieleni, brązach i ciemnym beżu. Kolory te są dość uniwersalne i lubiane przez rowerzystów. Doskonale prezentują się w lesie i w ujęciu natury. Wybierane są przez przedstawicieli obu płci, bo są one neutralne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Jaki wózek wybrać dla naszego dziecka?

Published

on

Wybór wózka dziecięcego nie powinien być dziełem przypadku – mówią producenci tego typu asortymentu. Na szczęście szeroki wybór wózków spacerowych czy modeli 3w1 sprawia, że rodzice bez trudu dopasowują konkretny model do potrzeb siebie i swojego dziecka. Przeglądając kolejne modele warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy. Jakie rozwiązania proponują nam producenci? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Mity windykacji

Published

on

Odzyskiwanie należności to dla wielu firm twardy orzech do zgryzienia. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy czujący się na tym gruncie niepewnie korzystają z usług firm windykacyjnych. Te potrafią obiecać naprawdę wiele, także to, co w procesie odzyskiwania należności nie musi okazać się prawdą. Oto trzy mity często powtarzane Klientom przez windykatorów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

WordPress – Twoja platforma do blogowania

Published

on

Uwielbiasz pisać opowiadania? Masz dryg do błyskotliwego komentowania zjawisk zachodzących w Twoim otoczeniu?  A może jesteś zapalonym fotografem? Najwyższa pora przestać tworzyć „do szuflady”! Doskonałym sposobem na zaprezentowanie szerszej publiczności swojego talentu jest założenie bloga. Wbrew pozorom, prowadzić swoją witrynę może każdy, nie tylko osoba biegle poruszająca się w meandrach Internetu. Szansę na zaistnienie w blogosferze daje każdemu żółtodziobowi WordPress. (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

e-oko.com source-reklama.pl defendingwisconsin.org