Connect with us

Dom i Wnętrze

Hit – ścianka działowa betonowa

Published

on

Prefabrykowane ściany betonowe to elementy konstrukcyjne, które w ostatnim czasie cieszą się dużym powiedzeniem na wielu budowach i nie tylko. Zostały stworzone po to, by odciążyć strop oraz wzmocnić daną konstrukcje. Prefabrykowane ściany nie tylko są trwałe i solidne, ale także świetnie wyglądają bez dodatkowych ozdobników. Gdzie je warto stosować?

Miejsca, w których takie ściany są niezastąpione

Centra handlowe, przedsiębiorstwa, hale magazynowe, hale produkcyjne, hale targowe, obiekty infrastruktury a nawet obiekty mieszkaniowe to miejsca, w których z powodzeniem zastosowano takie ściany. Osoby, które zajmują się ich montażem doceniają je za szybki i prosty montaż, niski koszt ich zakupu oraz wysoką odporność na warunki atmosferyczne. Wiele miejsc tymczasowych, które otwierane są w sezonie letnim (np. kluby, bary, restauracje, sale dziecięce) lub w sezonie zimowym (np. lodowiska) chętnie wykorzystuje te płyty do budowy takich obiektów.

Szybka inwestycja

Co ciekawe, firmy budowlane prefabrykowane ściany betonowe wykorzystują do budowy obiektów mieszkalnych. Plusem jest to, że dzięki takim materiałom inwestycja jest znacznie szybsza oraz tańsza. Ściany te wymagają jednak odpowiedniego sprzętu. Ustawia się je dźwigiem i można to wykonać w naprawdę każdych warunkach (niezależnie od pogody). Po skończeniu prac spokojnie można je wykończyć w dowolny sposób. Przed ich zakupem, warto także zwrócić uwagę na to, jakie prefabrykowane ściany wybrać, gdyż różnią się one między sobą wieloma czynnikami. Począwszy od rozmiaru, po ich warstwy (jednowarstwowe lub kilkuwarstwowe) oraz po sposób ich łączenia. W wyspecjalizowanych zakładach, w których produkuje się i sprzedaje taki asortyment, warto dokładnie dowiedzieć się, gdzie i w jako sposób ich używać, by jak najlepiej te ściany spełniały swoje funkcje.

Zalety takiego rozwiązania

Dzięki takim ścianom, inwestorzy mogą wiele zyskać. Nie tylko czas pracy (budowy) znacznie się skraca, ale także z racji tego, iż jest to gotowy produkt, który nie wymaga tzw. mokrej roboty – do budowy ścian nie trzeba zatrudniać wielu pracowników. Ponadto, materiał jest łatwo dostępny, a firmy, które zajmują się jego sprzedażą bez problemu dowożą prefabrykowane ściany betonowe nawet do kilkudziesięciu kilometrów. Oczywiście, im większy zakup – tym lepsza cena. Zarówno firmy budowlane, jak i klienci indywidualni mogą liczyć na całkiem korzystne ceny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Kształty wanien

Published

on

Każdy wie, że wanny mogą mieć różne kształty. Nie ma jednej, właściwej propozycji. Projektując swoją łazienkę trzeba zastanowić się, jaki kształt będzie najlepszy. Trzeba, więc rozważyć wszystkie możliwe opcje i przedyskutować za i przeciw. Jakie kształty wanien są dostępne na polskim rynku?
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wybierz zadaszenie tarasu i ciesz się latem!

Published

on

Nawet niewielki taras może stać się naszą wypoczynkową oazą w trakcie lata – przekonują architekci i projektanci wnętrz i ogrodów. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków stworzymy miejsce, które pozwoli nam odpocząć po trudnym dniu i zrelaksować się blisko zieleni.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dzisiejsza kuchnia – prostota i wygodna

Published

on

Dzisiejsza kuchnia to serce domu. Bardzo często jest otwarta na salon. To tutaj spędzamy dużo czasu. Wspólnie jemy posiłki, gotujemy, rozmawiamy. Jak zaaranżować kuchnię, która będzie wygodna i elegancka?
(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze