Connect with us

Ciekawe

HKM czaprak – zadbaj o wygodę swojego konia

Published

on

Jazda konna staje się niezwykle popularnym sportem wśród osób w każdym wieku – przekonują instruktorzy i właściciele stadnin konnych. Sport ten pozwala na ogólny rozwój, poprawę naszej kondycji i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Przygotowując konia do jazdy pamiętajmy o doborze odpowiedniego czapraka – jednym z najchętniej wybieranych jest HKM czaprak. Dlaczego?

Nowoczesny HKM czaprak

Jaki powinien być idealny czaprak dla konia? Czaprak to gruba tkanina o odpowiednim profilowaniu, która nakłada na jest na grzbiet konia pod siodło. Czaprak pozwala na zachowanie komfortu i wygody konia, bez ryzyka otarcia skóry grzbietu podczas wielogodzinnej jazdy czy ujeżdżania. Czapraki wykonane są najczęściej z filcu, bawełny czy wełny, nierzadko spotyka się również czapraki wykonane z futra. Czaprak powinien umożliwiać swobodną wymianę powietrza – to niezwykle ważne szczególnie podczas ciepłych dni. HKM czaprak to jeden z najchętniej wybieranych na polskim rynku produktów – nowoczesne czapraki tej marki odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi i są projektowanie z myślą o różnorodnych potrzebach. Wysokiej jakości czapraki wchłaniają wilgoć, przez co jeszcze lepiej chronią delikatną skórę grzbietu konia. Odpowiednio założony czaprak nie uwiera, skutecznie chroni przed naciskiem siodła i sprawia, że jazda jest po prostu przyjemniejsza.

Dlaczego odpowiedni osprzęt jeździecki jest tak ważny?

Chcąc zapewnić komfort zwierzęciu oraz jednocześnie poprawić własną wygodę warto wybierać produkty i osprzęt jeździecki wysokiej klasy. HKM czaprak to jedna z ciekawszych i częściej wybieranych propozycji na polskim rynku – producent ten oferuje wysokiej klasy czapraki, ale również kantary, bryczesy, odzież funkcyjną, derki, ochraniacze, kaski dla jeźdźca.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Ubezpieczenie OC – co należy wiedzieć?

Published

on

 

 

Na barkach każdego właściciela samochodu czy motocykla spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest szeroki. Możemy korzystać z opcji dodatkowych dających nam większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy albo skorzystać wyłącznie z polisy OC, czyli podstawowego ubezpieczenia, które prawnie zobowiązany jest wykupić każdy kierowca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kilka słów na temat pięknych niwaków

Published

on

 

Wielu właścicieli ogrodów zachwyca się stylem pochodzącym z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nic więc dziwnego, że starają oni się wykonać pewne czynności, które pozwolą na przeobrażenie zielonego terenu w japoński raj. Nie jest to trudne zadanie. Wystarczy, że odpowiednio uformują swoje iglaki w taki sposób, aby przypominały tzw. niwaki.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jaki wózek wybrać dla naszego dziecka?

Published

on

Wybór wózka dziecięcego nie powinien być dziełem przypadku – mówią producenci tego typu asortymentu. Na szczęście szeroki wybór wózków spacerowych czy modeli 3w1 sprawia, że rodzice bez trudu dopasowują konkretny model do potrzeb siebie i swojego dziecka. Przeglądając kolejne modele warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy. Jakie rozwiązania proponują nam producenci? (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze