Connect with us

Ciekawe

Jak powstają dźwigary betonowe sprężone?

Published

on

Bez konstrukcji sprężonych typu dźwigary betonowe bardzo trudno byłoby postawić wiele obiektów architektonicznych. Dźwigary charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na obciążenia, które wynikają z działania sił wewnętrznych.

Wysokiej jakości beton

Dźwigary betonowe sprężone wykonane są z najwyższej jakości betonu, dzięki czemu poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach i z największymi obciążeniami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku betonu olbrzymią rolę odgrywa nie tylko jego wytrzymałość na obciążenia, ale również sprężystość. Bez odpowiedniej sprężystości betonowe konstrukcje bardzo szybko kurczyłyby się i wyginały w każdą stronę, dlatego też niestety nie nadawałyby się do użytku.

Bardzo ważnym parametrem betonu, z którego produkuje się dźwigary betonowe sprężone jest szczelność. Parametr ten odgrywa niesłychaną rolę przede wszystkim ze względu na stal, z którą to łączony jest beton. Jak powszechnie wiadomo nawet na najlepszej stali może pojawić się rdza, dlatego też warto postawić na takie konstrukcje, które nie dopuszczają wody do stali. Szczelny beton jest w chwili obecnej najlepszym zabezpieczeniem dla stali.

W jaki sposób powstaje zbrojenie betonu?

Jak wspomniano powyżej zbrojenie betonu przeważnie wykonuje się za pomocą stalowych prętów zbrojeniowych. Poszczególne schematy wzmacniające zaprojektowane są w taki sposób, aby bez żadnego większego problemu wytrzymały wszelkie naprężenia rozciągające w wybranych obszarach betonu. W ten prosty sposób, można uniknąć pękania i wielu innych awarii konstrukcji.

Bardzo wielu producentów do żelbetonu dodaje specjalne materiały wzmacniające ze stali albo polimerów. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się alternatywne materiały kompozytowe, które połączone są z prętami zbrojeniowymi. Zbrojony beton jest bardzo często trwale naprężony, dzięki czemu można znacząco poprawić jego właściwości.

Dlaczego warto?

Dźwigary betonowe sprężone mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach w branży budowlanej cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Największymi zaletami jest nie tylko wysoka jakość wykonania, ale również powtarzalność i niesłychana szybkość produkcji.

Dla wielu inwestorów olbrzymią korzyścią będzie także to, że można znacząco skrócić czas trwania inwestycji. Wynika to oczywiście nie tylko z prostego i szybkiego montażu, ale również z tego, że dźwigary betonowe sprężone można stosować niezależnie od warunków pogodowych. Prefabrykaty dostarczane są bezpośrednio na plac budowy, gdzie doświadczone ekipy mogą od razu przystąpić do ich montażu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Szybki rozwód – to możliwe?

Published

on

 

W ubiegłym roku ponad 50 tysięcy małżeństw miało swój przykry finał na sali sądowej. Większość osób stojących przed wizją ostatecznej rozłąki z wieloletnim (zazwyczaj) partnerem przygotowuje się psychicznie na długie i wyczerpujące postępowanie. Okazuje się, że proces rozwodowy nie musi ciągnąć się latami, a nawet miesiącami. W jakich okolicznościach możliwe jest uzyskanie „szybkiego rozwodu”? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ubezpieczenie OC – co należy wiedzieć?

Published

on

 

 

Na barkach każdego właściciela samochodu czy motocykla spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest szeroki. Możemy korzystać z opcji dodatkowych dających nam większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy albo skorzystać wyłącznie z polisy OC, czyli podstawowego ubezpieczenia, które prawnie zobowiązany jest wykupić każdy kierowca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kilka słów na temat pięknych niwaków

Published

on

 

Wielu właścicieli ogrodów zachwyca się stylem pochodzącym z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nic więc dziwnego, że starają oni się wykonać pewne czynności, które pozwolą na przeobrażenie zielonego terenu w japoński raj. Nie jest to trudne zadanie. Wystarczy, że odpowiednio uformują swoje iglaki w taki sposób, aby przypominały tzw. niwaki.
(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze