Connect with us

Dom i Wnętrze

Kształty wanien

Published

on

Każdy wie, że wanny mogą mieć różne kształty. Nie ma jednej, właściwej propozycji. Projektując swoją łazienkę trzeba zastanowić się, jaki kształt będzie najlepszy. Trzeba, więc rozważyć wszystkie możliwe opcje i przedyskutować za i przeciw. Jakie kształty wanien są dostępne na polskim rynku?

Wanny prostokątne

Bardzo popularne są wanny w kształcie prostokąta. Jak sama nazwa wskazuje są one długie i dość wąskie. Umożliwiają one swobodne i wygodne położenie się w niej dorosłej osoby, co jest wyjątkowo komfortowe. Wanny prostokątne zajmują sporo miejsca w łazience, więc powinny raczej pojawiać się w łazienkach o sporej powierzchni. To bezpieczna klasyka, która dobrze wygląda w każdym wnętrzu.

Wanna prostokątna wcale nie musi mieć prostego kształtu. Może mieć delikatne przewężenie ułatwiające wygodne ułożenie się w niej. Zwężenie można wykorzystać jako podłokietnik lub podstawkę pod kosmetyki. Na takim zwężeniu łatwiej jest też umieścić stolik łazienkowy.

Wanny narożne

Są to wanny, które mają kształt części koła. Montuje się je w narożnikach, więc dostępne są dwie wersje – prawa i lewa. Wanny te mają całkiem sporą pojemność, mimo że nie zajmują zbyt wiele miejsca. Są uznawane za bardzo praktyczne i nowoczesne, właśnie dlatego że umożliwiają wydajne wykorzystanie przestrzeni.

Wanny narożne zazwyczaj są krótsze niż wanny prostokątne. Oznacza to, że trudniej jest się w nich położyć. Jeśli jednak ktoś nie czuje potrzeby, by wylegiwać się w wannie i wystarczy mu pozycja półleżąca, to wanna narożna może zdać egzamin i okazać się strzałem w dziesiątkę, który ożywi i urozmaici aranżację wnętrza.

Wanny asymetryczne

Czasami można też znaleźć wanny asymetryczne. Są one podobne do wanien prostokątnych z tą jednak różnicą, że oba końce wanny mają inną szerokość. Przykładowo, wanna ma szerokość 90 cm na długości 80 cm. Z drugiego końca ma 60 cm szerokości i 90 długości. Oba te końce są połączone, więc ukośną powierzchnią.

Skąd wynika taki kształt? Jest on inspirowany anatomią człowieka. W szerszej części można usiąść i swobodnie zmieścić swoje biodra, barki i ramiona – czyli najszersze części ciała. W wąskiej części swobodnie zmieszczą się nogi i stopy. To świetne rozwiązanie!

Wanny asymetryczne są nowoczesne, a przez to wciąż nieśmiało wybierane przy projektowaniu aranżacji łazienki. Tendencja ta jednak może się zmienić, bo wanny te są ciekawą alternatywą dla wanien prostokątnych. Ich ceny są bardzo zbliżone, więc ostatecznego wyboru należy dokonać sugerując się wyglądem pomieszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Parasole przeciwsłoneczne na lato

Published

on

Nadchodząca wiosna to znak tego, że czas powoli pomyśleć o tym, aby zabrać się za porządki na ogrodzie. Nie tylko, jeśli chodzi o roślinność, ale również o strefę wypoczynkową, którą na pewno posiadamy. Może warto sprawdzić nowoczesne parasole przeciwsłoneczne oraz meble ogrodowe? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dobre meble ogrodowe modułowe

Published

on

Meble ogrodowe modułowe cieszą się dużą popularnością, zapewniając wygodę i komfort na tarasie. Nie warto ich stawiać na nierównej ziemi, ponieważ ich stabilność nie będzie w odpowiedni sposób zachowana. O czym należy pamiętać podczas zakupu mebli ogrodowych modułowych? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Modne i funkcjonalne dodatki do ogrodu

Published

on

Modne ogrody są dopracowane pod kątem estetycznym i użytkowym. Aby w pełni cieszyć się latem i wydobyć z przydomowej przestrzeni cały potencjał, warto wzbogacić aranżację o nowoczesne dodatki i sprzęt. Co szczególnie warto mieć w swoim ogrodzie? Sprawdź nasze propozycje! (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

Pergola tarasowa metalowa – skuteczny sposób na cień wtrawiepiszczy.com.pl mtsolutions.com.pl