Connect with us

Dom i Wnętrze

Mini ogród na tarasie – jak go urządzić?

Published

on

Taras – nawet jeżeli jest niewielki – to miejsce, w którym zrobić można naprawdę bardzo dużo. W ostatnich latach bardzo popularne stały się tarasowe mini ogrody. Jak taki ogród zrobić? To bardzo proste! Potrzebne będą jednak odpowiednie dekoracje, oświetlenie, rośliny, a przede wszystkim- odrobina kreatywności i zmysłu estetycznego.

Jakie rośliny wybrać?

Możliwości mamy tutaj bardzo dużo. Warto wspomnieć o kilku najważniejszych podejściach do tematu, które sprawdzają się zawsze i pozwalają na tarasie stworzyć coś zachwycającego. Można na przykład dobierać tak rośliny, aby utworzyć z nich jak najbardziej atrakcyjną wizualnie kompozycję. Nieważne jest tu ich pochodzenie, ale to, czy do siebie pasują. Ilość gatunków dostępnych dziś w sklepach ogrodniczych znacznie ułatwia to zadanie.

Innym podejściem jest jest dobieranie roślin w taki sposób, aby utworzyły kompozycję spójną przede wszystkim pod względem składu gatunkowego. Wybieramy w takim układzie przede wszystkim rośliny z jednego, określonego środowiska, często pochodzące z tego samego regionu. Można też po prostu posadzić w mini ogrodzie rośliny takie jak lubimy, nie przejmując się kompozycją. Może taki taras nie będzie wyglądał na idealnie dopracowany, ale na pewno da nam dużo satysfakcji.

Donice dekoracyjne i nie tylko – jak posadzić rośliny?

Aby stworzyć ogród na tarasie, konieczne jest użycie odpowiednich donic dekoracyjnych. Na dużych przestrzeniach można tez użyć konstrukcji wykonanych ze skrzyń, tworzących coś na kształt niewielkiego, standardowego ogródka, ale takie rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie na tarasach o odpowiednio dużych wymiarach.

Dobrze dobrane donice dekoracyjne pozwalają na osiągnięcie bardzo korzystnych efektów. Jak je dobrać? W bardzo prosty sposób – należy pamiętać o jednej zasadzie. Im bardziej dekoracyjne i większe rośliny, tym donice powinny mieć prostszą formę. Jeżeli decydujemy się na przykład na sukulenty, które nie zajmują dużo miejsca, to warto zainwestować w donice nieco bardziej ozdobne.

Co jeszcze będzie potrzebne?

Dopełnieniem dobrze skomponowanego mini ogródka może być odpowiednie jego oświetlenie. Wbrew pozorom nie jest to sprawa łatwa. Lampki LED umieszczone w strategicznych miejscach pozwolą dobrze oświetlić zaprojektowaną przez nas kompozycję i sprawić, że będzie jeszcze piękniejsza.

Warto pamiętać również, że mini ogród to miejsce, które będzie cieszyć, jeżeli faktycznie będziemy z niego korzystać. Dobrym pomysłem jest więc ustawienie w pobliżu stolika i foteli i stworzenie komfortowej przestrzeni, w której będzie można spędzić miły czas w towarzystwie roślin.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Kształty wanien

Published

on

Każdy wie, że wanny mogą mieć różne kształty. Nie ma jednej, właściwej propozycji. Projektując swoją łazienkę trzeba zastanowić się, jaki kształt będzie najlepszy. Trzeba, więc rozważyć wszystkie możliwe opcje i przedyskutować za i przeciw. Jakie kształty wanien są dostępne na polskim rynku?
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wybierz zadaszenie tarasu i ciesz się latem!

Published

on

Nawet niewielki taras może stać się naszą wypoczynkową oazą w trakcie lata – przekonują architekci i projektanci wnętrz i ogrodów. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków stworzymy miejsce, które pozwoli nam odpocząć po trudnym dniu i zrelaksować się blisko zieleni.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dzisiejsza kuchnia – prostota i wygodna

Published

on

Dzisiejsza kuchnia to serce domu. Bardzo często jest otwarta na salon. To tutaj spędzamy dużo czasu. Wspólnie jemy posiłki, gotujemy, rozmawiamy. Jak zaaranżować kuchnię, która będzie wygodna i elegancka?
(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

torebki ozdobne Dobry dentysta kraków