Ciekawe
Mity windykacji

Odzyskiwanie należności to dla wielu firm twardy orzech do zgryzienia. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy czujący się na tym gruncie niepewnie korzystają z usług firm windykacyjnych. Te potrafią obiecać naprawdę wiele, także to, co w procesie odzyskiwania należności nie musi okazać się prawdą. Oto trzy mity często powtarzane Klientom przez windykatorów.
Każdy dług można odzyskać
To nie do końca prawda. Dług możemy odzyskać od dłużnika, który dysponuje majątkiem. Jeśli dłużnik go nie wykazuje, uzyskanie zwrotu pieniędzy będzie bardzo karkołomne. Rzetelna firma windykacyjna współpracę z Klientem rozpoczyna od badania kondycji finansowej dłużnika. Od niej bowiem zależy możliwość wyegzekwowania zwrotu środków. Szukając firmy windykującej warto też pytać o preferowany przez nią sposób rozliczania. Z punktu widzenia Klienta najkorzystniejszą formą jest prowizja od efektu. Należy unikać windykatorów, którzy bez analizy podejmują się odzyskania długu i chcą rozliczać się za pomocą abonamentu i z opłatą wstępną.
Koszty są zawsze po stronie dłużnika
Zgodnie z prawem wierzyciel może żądać od dłużnika zwrotu kosztów poniesionych w procesie odzyskiwania należności. Jednak sądowe dochodzenie zwrotu kosztów związanych z prowizją firmy windykacyjnej nie zawsze przynosi rozstrzygnięcie na korzyść wierzyciela. Wymagane jest dokładne udokumentowanie wszystkich czynności windykacyjnych, a nawet to nie daje gwarancji, że sąd zaakceptuje ich zasadność.
Sąd i komornik to zawsze najlepsza droga
Także w tej tezie jest pewien haczyk. Skierowanie sprawy do sądu lub egzekucji komorniczej może okazać się pożyteczne, gdy mamy pewność, że dłużnik ma majątek lub dochody, z których jest w stanie spłacić zobowiązanie. Nakaz zapłaty lub wyrok powinny być punktem wyjścia do postępowania zabezpieczającego. Zabezpieczenie wierzytelności zapobiegnie ukryciu lub sprzedaży majątku, z którego dłużnik mógłby zwrócić zobowiązanie. Dlatego we wniosku o wszczęcie egzekucji warto podać konkretne elementy majątku dłużnika. Bez ich wskazania, postępowanie sądowe i egzekucyjne może okazać się bezskuteczne, a wierzyciel zostanie obciążony dodatkowymi kosztami.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.indos.pl/oferta/windykacja/ – Zapraszamy!
Ciekawe
Jaki wózek wybrać dla naszego dziecka?

Wybór wózka dziecięcego nie powinien być dziełem przypadku – mówią producenci tego typu asortymentu. Na szczęście szeroki wybór wózków spacerowych czy modeli 3w1 sprawia, że rodzice bez trudu dopasowują konkretny model do potrzeb siebie i swojego dziecka. Przeglądając kolejne modele warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy. Jakie rozwiązania proponują nam producenci? (więcej…)
Ciekawe
WordPress – Twoja platforma do blogowania

Uwielbiasz pisać opowiadania? Masz dryg do błyskotliwego komentowania zjawisk zachodzących w Twoim otoczeniu? A może jesteś zapalonym fotografem? Najwyższa pora przestać tworzyć „do szuflady”! Doskonałym sposobem na zaprezentowanie szerszej publiczności swojego talentu jest założenie bloga. Wbrew pozorom, prowadzić swoją witrynę może każdy, nie tylko osoba biegle poruszająca się w meandrach Internetu. Szansę na zaistnienie w blogosferze daje każdemu żółtodziobowi WordPress. (więcej…)
Ciekawe
Czy wiesz, jak osłonić taras przed słońcem i wiatrem?

Wypoczynek blisko domu to świetna forma spędzania weekendu. Nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto, aby nacieszyć się słońcem i wspaniałą pogodą. Poprzez prostą aranżację tarasu stworzymy miejsce, które pokochają wszyscy domownicy. Jak osłonić taras przed deszczem, słońcem i wiatrem, aby miejsce to zawsze zachęcało do odpoczynku? (więcej…)
-
Zdrowie i Uroda1 rok ago
Amoniak w farbie do włosów
-
Technologia1 rok ago
Zmień pracę – to prostsze niż myślisz!
-
Ciekawe1 rok ago
Nowoczesne wózki spacerowe
-
Zdrowie i Uroda1 rok ago
Dodatkowe ubezpieczenia dla Ciebie
-
Dom i Wnętrze1 rok ago
Komplet balkonowy z technorattanu
-
Zdrowie i Uroda1 rok ago
Czym kierować się wybierając pierścionek zaręczynowy?
-
Zdrowie i Uroda1 rok ago
W poszukiwaniu metod na piękno twarzy
-
Motoryzacja1 rok ago
Ubezpieczenie komunikacyjne – rodzaje