Connect with us

Ciekawe

Mity windykacji

Published

on

Odzyskiwanie należności to dla wielu firm twardy orzech do zgryzienia. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy czujący się na tym gruncie niepewnie korzystają z usług firm windykacyjnych. Te potrafią obiecać naprawdę wiele, także to, co w procesie odzyskiwania należności nie musi okazać się prawdą. Oto trzy mity często powtarzane Klientom przez windykatorów.

Każdy dług można odzyskać

To nie do końca prawda. Dług możemy odzyskać od dłużnika, który dysponuje majątkiem. Jeśli dłużnik go nie wykazuje, uzyskanie zwrotu pieniędzy będzie bardzo karkołomne. Rzetelna firma windykacyjna współpracę z Klientem rozpoczyna od badania kondycji finansowej dłużnika. Od niej bowiem zależy możliwość wyegzekwowania zwrotu środków. Szukając firmy windykującej warto też pytać o preferowany przez nią sposób rozliczania. Z punktu widzenia Klienta najkorzystniejszą formą jest prowizja od efektu. Należy unikać windykatorów, którzy bez analizy podejmują się odzyskania długu i chcą rozliczać się za pomocą abonamentu i z opłatą wstępną.

Koszty są zawsze po stronie dłużnika

Zgodnie z prawem wierzyciel może żądać od dłużnika zwrotu kosztów poniesionych w procesie odzyskiwania należności. Jednak sądowe dochodzenie zwrotu kosztów związanych z prowizją firmy windykacyjnej nie zawsze przynosi rozstrzygnięcie na korzyść wierzyciela. Wymagane jest dokładne udokumentowanie wszystkich czynności windykacyjnych, a nawet to nie daje gwarancji, że sąd zaakceptuje ich zasadność.

Sąd i komornik to zawsze najlepsza droga

Także w tej tezie jest pewien haczyk. Skierowanie sprawy do sądu lub egzekucji komorniczej może okazać się pożyteczne, gdy mamy pewność, że dłużnik ma majątek lub dochody, z których jest w stanie spłacić zobowiązanie. Nakaz zapłaty lub wyrok powinny być punktem wyjścia do postępowania zabezpieczającego. Zabezpieczenie wierzytelności zapobiegnie ukryciu lub sprzedaży majątku, z którego dłużnik mógłby zwrócić zobowiązanie. Dlatego we wniosku o wszczęcie egzekucji warto podać konkretne elementy majątku dłużnika. Bez ich wskazania, postępowanie sądowe i egzekucyjne może okazać się bezskuteczne, a wierzyciel zostanie obciążony dodatkowymi kosztami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.indos.pl/oferta/windykacja/ – Zapraszamy!

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

HKM czaprak – zadbaj o wygodę swojego konia

Published

on

Jazda konna staje się niezwykle popularnym sportem wśród osób w każdym wieku – przekonują instruktorzy i właściciele stadnin konnych. Sport ten pozwala na ogólny rozwój, poprawę naszej kondycji i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Przygotowując konia do jazdy pamiętajmy o doborze odpowiedniego czapraka – jednym z najchętniej wybieranych jest HKM czaprak. Dlaczego? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jaki wózek wybrać dla naszego dziecka?

Published

on

Wybór wózka dziecięcego nie powinien być dziełem przypadku – mówią producenci tego typu asortymentu. Na szczęście szeroki wybór wózków spacerowych czy modeli 3w1 sprawia, że rodzice bez trudu dopasowują konkretny model do potrzeb siebie i swojego dziecka. Przeglądając kolejne modele warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy. Jakie rozwiązania proponują nam producenci? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

WordPress – Twoja platforma do blogowania

Published

on

Uwielbiasz pisać opowiadania? Masz dryg do błyskotliwego komentowania zjawisk zachodzących w Twoim otoczeniu?  A może jesteś zapalonym fotografem? Najwyższa pora przestać tworzyć „do szuflady”! Doskonałym sposobem na zaprezentowanie szerszej publiczności swojego talentu jest założenie bloga. Wbrew pozorom, prowadzić swoją witrynę może każdy, nie tylko osoba biegle poruszająca się w meandrach Internetu. Szansę na zaistnienie w blogosferze daje każdemu żółtodziobowi WordPress. (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

https://pobauditpanel.org/praca-w-niemczech-wyzwania-i-mozliwosci/ http://hamam-project.org/duza-altana-ogrodowa-nowoczesna-pergola/ http://nederland-oeso.org/biale-kuchnie-na-wymiar/