Connect with us

Dom i Wnętrze

Przyszłościowe domy drewniane pod klucz

Published

on

Domy drewniane pod klucz mogą być gotowe do zamieszkania w około trzy miesiące. Jeżeli jest to większy budynek wymagający więcej uwagi, to czas ten może się wydłużyć do pół roku. Czy to możliwe, żeby gotowy dom do zamieszkania powstał w tak szybki sposób?

Domy drewniane pod klucz – co należy o nich wiedzieć?

Domy drewniane pod klucz do zamieszkania przez cały rok są łatwiejsze do zaprojektowania niż domy murowane. Dzięki wspaniałym właściwościom materiału budowlanego – naturalnego drewna będzie to budynek, który będzie do zamieszkania na lata w bardzo szybkim czasie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jest to dom składający się z prefabrykatów, które na placu budowy wystarczy tylko w odpowiedni sposób poskładać – według planu architektonicznego, który każda ekipa budowlana musi mieć. Jeżeli komuś zależy na czasie, to śmiało może stawiać na domy w technice szkieletowej.

Lekka konstrukcja szkieletowa

Domy drewniane pod klucz mają lekką konstrukcję szkieletową, która nie wywiera na ziemię takiego nacisku jak domy murowane. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na duże domy, czy też na mniejsze – wszystkie domy drewniane zawsze będą mniejsze i lżejsze, biorąc również pod uwagę fakt murowanych fundamentów. Należy jednak pamiętać, że tak lekka konstrukcja nie wytrzyma ciężkich stropów żelbetowych. Koniecznym jest więc zastosowanie również lekkich konstrukcji dachowych. Rynek w tym temacie ma bardzo dużo do powiedzenia, dlatego nikt nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniego pokrycia dachowego. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Wybierz zadaszenie tarasu i ciesz się latem!

Published

on

Nawet niewielki taras może stać się naszą wypoczynkową oazą w trakcie lata – przekonują architekci i projektanci wnętrz i ogrodów. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków stworzymy miejsce, które pozwoli nam odpocząć po trudnym dniu i zrelaksować się blisko zieleni.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dzisiejsza kuchnia – prostota i wygodna

Published

on

Dzisiejsza kuchnia to serce domu. Bardzo często jest otwarta na salon. To tutaj spędzamy dużo czasu. Wspólnie jemy posiłki, gotujemy, rozmawiamy. Jak zaaranżować kuchnię, która będzie wygodna i elegancka?
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wybierz materac idealny do spania!

Published

on

Aby zapewnić sobie i zdrowie i dobre samopoczucie musimy pomyśleć o tym, jak wypoczywać prawidłowo. Kupno dopasowane do naszych potrzeb materaca jest kluczowe, aby każdego ranka budzić się w doskonałym humorze i dobrym zdrowiu. Jaki materac wybrać, aby móc spać wygodniej?

(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze