Connect with us

Dom i Wnętrze

Przyszłościowe domy drewniane pod klucz

Published

on

Domy drewniane pod klucz mogą być gotowe do zamieszkania w około trzy miesiące. Jeżeli jest to większy budynek wymagający więcej uwagi, to czas ten może się wydłużyć do pół roku. Czy to możliwe, żeby gotowy dom do zamieszkania powstał w tak szybki sposób?

Domy drewniane pod klucz – co należy o nich wiedzieć?

Domy drewniane pod klucz do zamieszkania przez cały rok są łatwiejsze do zaprojektowania niż domy murowane. Dzięki wspaniałym właściwościom materiału budowlanego – naturalnego drewna będzie to budynek, który będzie do zamieszkania na lata w bardzo szybkim czasie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jest to dom składający się z prefabrykatów, które na placu budowy wystarczy tylko w odpowiedni sposób poskładać – według planu architektonicznego, który każda ekipa budowlana musi mieć. Jeżeli komuś zależy na czasie, to śmiało może stawiać na domy w technice szkieletowej.

Lekka konstrukcja szkieletowa

Domy drewniane pod klucz mają lekką konstrukcję szkieletową, która nie wywiera na ziemię takiego nacisku jak domy murowane. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na duże domy, czy też na mniejsze – wszystkie domy drewniane zawsze będą mniejsze i lżejsze, biorąc również pod uwagę fakt murowanych fundamentów. Należy jednak pamiętać, że tak lekka konstrukcja nie wytrzyma ciężkich stropów żelbetowych. Koniecznym jest więc zastosowanie również lekkich konstrukcji dachowych. Rynek w tym temacie ma bardzo dużo do powiedzenia, dlatego nikt nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniego pokrycia dachowego. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Mini ogród na tarasie – jak go urządzić?

Published

on

Taras – nawet jeżeli jest niewielki – to miejsce, w którym zrobić można naprawdę bardzo dużo. W ostatnich latach bardzo popularne stały się tarasowe mini ogrody. Jak taki ogród zrobić? To bardzo proste! Potrzebne będą jednak odpowiednie dekoracje, oświetlenie, rośliny, a przede wszystkim- odrobina kreatywności i zmysłu estetycznego.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kształty wanien

Published

on

Każdy wie, że wanny mogą mieć różne kształty. Nie ma jednej, właściwej propozycji. Projektując swoją łazienkę trzeba zastanowić się, jaki kształt będzie najlepszy. Trzeba, więc rozważyć wszystkie możliwe opcje i przedyskutować za i przeciw. Jakie kształty wanien są dostępne na polskim rynku?
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wybierz zadaszenie tarasu i ciesz się latem!

Published

on

Nawet niewielki taras może stać się naszą wypoczynkową oazą w trakcie lata – przekonują architekci i projektanci wnętrz i ogrodów. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków stworzymy miejsce, które pozwoli nam odpocząć po trudnym dniu i zrelaksować się blisko zieleni.

(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

torebki ozdobne Dobry dentysta kraków