Connect with us

Dom i Wnętrze

Przyszłościowe domy drewniane pod klucz

Published

on

Domy drewniane pod klucz mogą być gotowe do zamieszkania w około trzy miesiące. Jeżeli jest to większy budynek wymagający więcej uwagi, to czas ten może się wydłużyć do pół roku. Czy to możliwe, żeby gotowy dom do zamieszkania powstał w tak szybki sposób?

Domy drewniane pod klucz – co należy o nich wiedzieć?

Domy drewniane pod klucz do zamieszkania przez cały rok są łatwiejsze do zaprojektowania niż domy murowane. Dzięki wspaniałym właściwościom materiału budowlanego – naturalnego drewna będzie to budynek, który będzie do zamieszkania na lata w bardzo szybkim czasie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jest to dom składający się z prefabrykatów, które na placu budowy wystarczy tylko w odpowiedni sposób poskładać – według planu architektonicznego, który każda ekipa budowlana musi mieć. Jeżeli komuś zależy na czasie, to śmiało może stawiać na domy w technice szkieletowej.

Lekka konstrukcja szkieletowa

Domy drewniane pod klucz mają lekką konstrukcję szkieletową, która nie wywiera na ziemię takiego nacisku jak domy murowane. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na duże domy, czy też na mniejsze – wszystkie domy drewniane zawsze będą mniejsze i lżejsze, biorąc również pod uwagę fakt murowanych fundamentów. Należy jednak pamiętać, że tak lekka konstrukcja nie wytrzyma ciężkich stropów żelbetowych. Koniecznym jest więc zastosowanie również lekkich konstrukcji dachowych. Rynek w tym temacie ma bardzo dużo do powiedzenia, dlatego nikt nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniego pokrycia dachowego. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Parasole przeciwsłoneczne na lato

Published

on

Nadchodząca wiosna to znak tego, że czas powoli pomyśleć o tym, aby zabrać się za porządki na ogrodzie. Nie tylko, jeśli chodzi o roślinność, ale również o strefę wypoczynkową, którą na pewno posiadamy. Może warto sprawdzić nowoczesne parasole przeciwsłoneczne oraz meble ogrodowe? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dobre meble ogrodowe modułowe

Published

on

Meble ogrodowe modułowe cieszą się dużą popularnością, zapewniając wygodę i komfort na tarasie. Nie warto ich stawiać na nierównej ziemi, ponieważ ich stabilność nie będzie w odpowiedni sposób zachowana. O czym należy pamiętać podczas zakupu mebli ogrodowych modułowych? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Modne i funkcjonalne dodatki do ogrodu

Published

on

Modne ogrody są dopracowane pod kątem estetycznym i użytkowym. Aby w pełni cieszyć się latem i wydobyć z przydomowej przestrzeni cały potencjał, warto wzbogacić aranżację o nowoczesne dodatki i sprzęt. Co szczególnie warto mieć w swoim ogrodzie? Sprawdź nasze propozycje! (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

Pergola tarasowa metalowa – skuteczny sposób na cień mtsolutions.com.pl wtrawiepiszczy.com.pl