Connect with us

Dom i Wnętrze

Przyszłościowe domy drewniane pod klucz

Published

on

Domy drewniane pod klucz mogą być gotowe do zamieszkania w około trzy miesiące. Jeżeli jest to większy budynek wymagający więcej uwagi, to czas ten może się wydłużyć do pół roku. Czy to możliwe, żeby gotowy dom do zamieszkania powstał w tak szybki sposób?

Domy drewniane pod klucz – co należy o nich wiedzieć?

Domy drewniane pod klucz do zamieszkania przez cały rok są łatwiejsze do zaprojektowania niż domy murowane. Dzięki wspaniałym właściwościom materiału budowlanego – naturalnego drewna będzie to budynek, który będzie do zamieszkania na lata w bardzo szybkim czasie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jest to dom składający się z prefabrykatów, które na placu budowy wystarczy tylko w odpowiedni sposób poskładać – według planu architektonicznego, który każda ekipa budowlana musi mieć. Jeżeli komuś zależy na czasie, to śmiało może stawiać na domy w technice szkieletowej.

Lekka konstrukcja szkieletowa

Domy drewniane pod klucz mają lekką konstrukcję szkieletową, która nie wywiera na ziemię takiego nacisku jak domy murowane. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na duże domy, czy też na mniejsze – wszystkie domy drewniane zawsze będą mniejsze i lżejsze, biorąc również pod uwagę fakt murowanych fundamentów. Należy jednak pamiętać, że tak lekka konstrukcja nie wytrzyma ciężkich stropów żelbetowych. Koniecznym jest więc zastosowanie również lekkich konstrukcji dachowych. Rynek w tym temacie ma bardzo dużo do powiedzenia, dlatego nikt nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniego pokrycia dachowego. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Najmodniejsze kolory do sypialni – na co dokładnie zwracać uwagę?

Published

on

Sypialnia jest pomieszczeniem, gdzie będziemy spędzać dużo czasu. Jej aranżacja jest bardzo istotna dla naszego odpoczynku, a nawet zdrowia. Jakie są najmodniejsze kolory do sypialni? One również mają istotny wpływ na to, jak będzie przebiegał nasz odpoczynek każdego dnia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki i patelnie

Published

on

Szukając ciekawych i trwałych rozwiązań do naszych kuchni i jadalni nie możemy pominąć tak ważnych elementów jak garnki, patelnie czy noże. Wybór tych produktów na polskim rynku jest praktycznie nieograniczony, warto więc dać sobie nieco czasu na znalezienie ofert, które idealnie wpisują się w nasze potrzeby. Jakie rozwiązania są dzisiaj najchętniej wybierane? Na co zwracać uwagę kupując garnki czy patelnie? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Lider branży okiennej

Published

on

Stolarka okienna i drzwiowa to element, który musi znaleźć się w każdym domu, aby myśleć o zamieszkaniu w takim miejscu. Niektórych elementów nie trzeba posiadać, ale okna i drzwi są koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze