Connect with us

Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na piękną kuchnię

Published

on

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia to miejsce, gdzie z chęcią spędzamy czas. Zaprojektowanie takiego wnętrza nie jest dzisiaj trudne – pomogą nam w tym nie tylko firmy specjalizujące się w meblach kuchennych, ale również sami dekoratorzy czy architekci wnętrz. O czym pamiętać podczas aranżowania przestrzeni kuchennej?

Funkcjonalność w parze z estetyką

Najważniejsza w domowej kuchni jest funkcjonalność. Odpowiednie materiały, rozmieszczenie elementów kuchni, mebli – wszystko to bezpośrednio wpływać będzie na nasz komfort i wygodę użytkowania kuchni. Chcąc jak najlepiej wykorzystać potencjał własnej kuchni warto poprosić o pomoc specjalistę – dekoratorzy wskażą nam mocne i słabe strony naszych kuchni i pozwolą wyciągnąć z nich ich cały potencjał.

Zastanówmy się, jaka stylistyka kuchni nam odpowiada. Może konkretny styl: skandynawski, angielski, industrialny czy prowansalski? W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam dopasować kolorystykę, wykończenia, elementy dekoracyjne – mówią specjaliści z firmy rega-meble.pl z Bielska-Białej, która specjalizuje się w meblach kuchennych. Inspiracji szukajmy w sieci, w  gazetach branżowych, ale również nie bójmy się wychodzić poza utarte schematy.

Trwałe meble kuchenne!

Chcąc korzystać z własnej kuchni z przyjemnością przede wszystkim pomyślmy o funkcjonalnych meblach. Muszą być one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci. Producenci proponują nam dzisiaj meble wykonane z płyt meblowych, jak również z płyt laminowanych. Materiały te posiadają nieporowatą strukturę, w którą nie będzie wnikać wilgoć czy brud. Warto również zapoznać się z systemami kuchennymi, które zaoferują nam topowi producenci – systemy szafek pozwolą na wykorzystanie maksimum przestrzeni!

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Najmodniejsze kolory do sypialni – na co dokładnie zwracać uwagę?

Published

on

Sypialnia jest pomieszczeniem, gdzie będziemy spędzać dużo czasu. Jej aranżacja jest bardzo istotna dla naszego odpoczynku, a nawet zdrowia. Jakie są najmodniejsze kolory do sypialni? One również mają istotny wpływ na to, jak będzie przebiegał nasz odpoczynek każdego dnia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki i patelnie

Published

on

Szukając ciekawych i trwałych rozwiązań do naszych kuchni i jadalni nie możemy pominąć tak ważnych elementów jak garnki, patelnie czy noże. Wybór tych produktów na polskim rynku jest praktycznie nieograniczony, warto więc dać sobie nieco czasu na znalezienie ofert, które idealnie wpisują się w nasze potrzeby. Jakie rozwiązania są dzisiaj najchętniej wybierane? Na co zwracać uwagę kupując garnki czy patelnie? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Lider branży okiennej

Published

on

Stolarka okienna i drzwiowa to element, który musi znaleźć się w każdym domu, aby myśleć o zamieszkaniu w takim miejscu. Niektórych elementów nie trzeba posiadać, ale okna i drzwi są koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze