Connect with us

Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na piękną kuchnię

Published

on

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia to miejsce, gdzie z chęcią spędzamy czas. Zaprojektowanie takiego wnętrza nie jest dzisiaj trudne – pomogą nam w tym nie tylko firmy specjalizujące się w meblach kuchennych, ale również sami dekoratorzy czy architekci wnętrz. O czym pamiętać podczas aranżowania przestrzeni kuchennej?

Funkcjonalność w parze z estetyką

Najważniejsza w domowej kuchni jest funkcjonalność. Odpowiednie materiały, rozmieszczenie elementów kuchni, mebli – wszystko to bezpośrednio wpływać będzie na nasz komfort i wygodę użytkowania kuchni. Chcąc jak najlepiej wykorzystać potencjał własnej kuchni warto poprosić o pomoc specjalistę – dekoratorzy wskażą nam mocne i słabe strony naszych kuchni i pozwolą wyciągnąć z nich ich cały potencjał.

Zastanówmy się, jaka stylistyka kuchni nam odpowiada. Może konkretny styl: skandynawski, angielski, industrialny czy prowansalski? W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam dopasować kolorystykę, wykończenia, elementy dekoracyjne – mówią specjaliści z firmy rega-meble.pl z Bielska-Białej, która specjalizuje się w meblach kuchennych. Inspiracji szukajmy w sieci, w  gazetach branżowych, ale również nie bójmy się wychodzić poza utarte schematy.

Trwałe meble kuchenne!

Chcąc korzystać z własnej kuchni z przyjemnością przede wszystkim pomyślmy o funkcjonalnych meblach. Muszą być one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci. Producenci proponują nam dzisiaj meble wykonane z płyt meblowych, jak również z płyt laminowanych. Materiały te posiadają nieporowatą strukturę, w którą nie będzie wnikać wilgoć czy brud. Warto również zapoznać się z systemami kuchennymi, które zaoferują nam topowi producenci – systemy szafek pozwolą na wykorzystanie maksimum przestrzeni!

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Lider branży okiennej

Published

on

Stolarka okienna i drzwiowa to element, który musi znaleźć się w każdym domu, aby myśleć o zamieszkaniu w takim miejscu. Niektórych elementów nie trzeba posiadać, ale okna i drzwi są koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dobre meblościanki do salonu

Published

on

Osoby twierdzące, że meblościanki do salonu wyszły z mody są w błędzie. Może i tego rodzaju meble nie należą do stylu nowoczesnego, ale tradycyjne wyposażenie wnętrz jest nadal na topie i wiele osób chętnie kupuje takie meble. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Mini ogród na tarasie – jak go urządzić?

Published

on

Taras – nawet jeżeli jest niewielki – to miejsce, w którym zrobić można naprawdę bardzo dużo. W ostatnich latach bardzo popularne stały się tarasowe mini ogrody. Jak taki ogród zrobić? To bardzo proste! Potrzebne będą jednak odpowiednie dekoracje, oświetlenie, rośliny, a przede wszystkim- odrobina kreatywności i zmysłu estetycznego.
(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze