Connect with us

Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na piękną kuchnię

Published

on

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia to miejsce, gdzie z chęcią spędzamy czas. Zaprojektowanie takiego wnętrza nie jest dzisiaj trudne – pomogą nam w tym nie tylko firmy specjalizujące się w meblach kuchennych, ale również sami dekoratorzy czy architekci wnętrz. O czym pamiętać podczas aranżowania przestrzeni kuchennej?

Funkcjonalność w parze z estetyką

Najważniejsza w domowej kuchni jest funkcjonalność. Odpowiednie materiały, rozmieszczenie elementów kuchni, mebli – wszystko to bezpośrednio wpływać będzie na nasz komfort i wygodę użytkowania kuchni. Chcąc jak najlepiej wykorzystać potencjał własnej kuchni warto poprosić o pomoc specjalistę – dekoratorzy wskażą nam mocne i słabe strony naszych kuchni i pozwolą wyciągnąć z nich ich cały potencjał.

Zastanówmy się, jaka stylistyka kuchni nam odpowiada. Może konkretny styl: skandynawski, angielski, industrialny czy prowansalski? W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam dopasować kolorystykę, wykończenia, elementy dekoracyjne – mówią specjaliści z firmy rega-meble.pl z Bielska-Białej, która specjalizuje się w meblach kuchennych. Inspiracji szukajmy w sieci, w  gazetach branżowych, ale również nie bójmy się wychodzić poza utarte schematy.

Trwałe meble kuchenne!

Chcąc korzystać z własnej kuchni z przyjemnością przede wszystkim pomyślmy o funkcjonalnych meblach. Muszą być one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci. Producenci proponują nam dzisiaj meble wykonane z płyt meblowych, jak również z płyt laminowanych. Materiały te posiadają nieporowatą strukturę, w którą nie będzie wnikać wilgoć czy brud. Warto również zapoznać się z systemami kuchennymi, które zaoferują nam topowi producenci – systemy szafek pozwolą na wykorzystanie maksimum przestrzeni!

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Parasole przeciwsłoneczne na lato

Published

on

Nadchodząca wiosna to znak tego, że czas powoli pomyśleć o tym, aby zabrać się za porządki na ogrodzie. Nie tylko, jeśli chodzi o roślinność, ale również o strefę wypoczynkową, którą na pewno posiadamy. Może warto sprawdzić nowoczesne parasole przeciwsłoneczne oraz meble ogrodowe? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dobre meble ogrodowe modułowe

Published

on

Meble ogrodowe modułowe cieszą się dużą popularnością, zapewniając wygodę i komfort na tarasie. Nie warto ich stawiać na nierównej ziemi, ponieważ ich stabilność nie będzie w odpowiedni sposób zachowana. O czym należy pamiętać podczas zakupu mebli ogrodowych modułowych? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Modne i funkcjonalne dodatki do ogrodu

Published

on

Modne ogrody są dopracowane pod kątem estetycznym i użytkowym. Aby w pełni cieszyć się latem i wydobyć z przydomowej przestrzeni cały potencjał, warto wzbogacić aranżację o nowoczesne dodatki i sprzęt. Co szczególnie warto mieć w swoim ogrodzie? Sprawdź nasze propozycje! (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze