Connect with us

Ciekawe

WordPress – Twoja platforma do blogowania

Published

on

Uwielbiasz pisać opowiadania? Masz dryg do błyskotliwego komentowania zjawisk zachodzących w Twoim otoczeniu?  A może jesteś zapalonym fotografem? Najwyższa pora przestać tworzyć „do szuflady”! Doskonałym sposobem na zaprezentowanie szerszej publiczności swojego talentu jest założenie bloga. Wbrew pozorom, prowadzić swoją witrynę może każdy, nie tylko osoba biegle poruszająca się w meandrach Internetu. Szansę na zaistnienie w blogosferze daje każdemu żółtodziobowi WordPress.

Czym jest WordPress?

WordPress bez wątpienia jest najpopularniejszym systemem CMS  (czyli systemem zarządzania treścią) na świecie. System napisany został w języku PHP. WordPress wykorzystuje bazę danych MySQL i udostępniony jest na licencji GNU General Public License. Co ważne, hosting WordPress jest darmowy.

WordPress powstał z myślą o blogerach. Jednak szybko okazało się, że tkwi w nim znacznie większy potencjał. Ten CMS jest narzędziem pozwalającym stworzyć rozbudowane, atrakcyjne strony, zaawansowane sklepy on-line, fora czy portale informacyjne. Dzięki ogromnej liczbie dostępnych wtyczek, motywów, rozszerzeń, możliwości administratora są niemal nieograniczone.

Dlaczego warto?

Dlaczego to właśnie WordPress zyskał tak dużą popularność? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – ze względu na swoją intuicyjną budowę. Panel administracyjny jest dostosowany do wymagań początkujących osób, które nie miały wcześniej styczności z blogowaniem czy prowadzeniem strony. Użytkownicy WordPressa mają do dyspozycji ogrom szat graficznych, czcionek i motyów pozwalających nadać stronie pożądany wygląd dostosowany do specyfiki prezentowanych treści, a liczne wtyczki udostępniane za darmo dają możliwość rozbudowywania strony o ciekawe moduły.

 

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Ubezpieczenie OC – co należy wiedzieć?

Published

on

 

 

Na barkach każdego właściciela samochodu czy motocykla spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest szeroki. Możemy korzystać z opcji dodatkowych dających nam większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy albo skorzystać wyłącznie z polisy OC, czyli podstawowego ubezpieczenia, które prawnie zobowiązany jest wykupić każdy kierowca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kilka słów na temat pięknych niwaków

Published

on

 

Wielu właścicieli ogrodów zachwyca się stylem pochodzącym z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nic więc dziwnego, że starają oni się wykonać pewne czynności, które pozwolą na przeobrażenie zielonego terenu w japoński raj. Nie jest to trudne zadanie. Wystarczy, że odpowiednio uformują swoje iglaki w taki sposób, aby przypominały tzw. niwaki.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

HKM czaprak – zadbaj o wygodę swojego konia

Published

on

Jazda konna staje się niezwykle popularnym sportem wśród osób w każdym wieku – przekonują instruktorzy i właściciele stadnin konnych. Sport ten pozwala na ogólny rozwój, poprawę naszej kondycji i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Przygotowując konia do jazdy pamiętajmy o doborze odpowiedniego czapraka – jednym z najchętniej wybieranych jest HKM czaprak. Dlaczego? (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze