Connect with us

Ciekawe

WordPress – Twoja platforma do blogowania

Published

on

Uwielbiasz pisać opowiadania? Masz dryg do błyskotliwego komentowania zjawisk zachodzących w Twoim otoczeniu?  A może jesteś zapalonym fotografem? Najwyższa pora przestać tworzyć „do szuflady”! Doskonałym sposobem na zaprezentowanie szerszej publiczności swojego talentu jest założenie bloga. Wbrew pozorom, prowadzić swoją witrynę może każdy, nie tylko osoba biegle poruszająca się w meandrach Internetu. Szansę na zaistnienie w blogosferze daje każdemu żółtodziobowi WordPress.

Czym jest WordPress?

WordPress bez wątpienia jest najpopularniejszym systemem CMS  (czyli systemem zarządzania treścią) na świecie. System napisany został w języku PHP. WordPress wykorzystuje bazę danych MySQL i udostępniony jest na licencji GNU General Public License. Co ważne, hosting WordPress jest darmowy.

WordPress powstał z myślą o blogerach. Jednak szybko okazało się, że tkwi w nim znacznie większy potencjał. Ten CMS jest narzędziem pozwalającym stworzyć rozbudowane, atrakcyjne strony, zaawansowane sklepy on-line, fora czy portale informacyjne. Dzięki ogromnej liczbie dostępnych wtyczek, motywów, rozszerzeń, możliwości administratora są niemal nieograniczone.

Dlaczego warto?

Dlaczego to właśnie WordPress zyskał tak dużą popularność? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – ze względu na swoją intuicyjną budowę. Panel administracyjny jest dostosowany do wymagań początkujących osób, które nie miały wcześniej styczności z blogowaniem czy prowadzeniem strony. Użytkownicy WordPressa mają do dyspozycji ogrom szat graficznych, czcionek i motyów pozwalających nadać stronie pożądany wygląd dostosowany do specyfiki prezentowanych treści, a liczne wtyczki udostępniane za darmo dają możliwość rozbudowywania strony o ciekawe moduły.

 

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

HKM czaprak – zadbaj o wygodę swojego konia

Published

on

Jazda konna staje się niezwykle popularnym sportem wśród osób w każdym wieku – przekonują instruktorzy i właściciele stadnin konnych. Sport ten pozwala na ogólny rozwój, poprawę naszej kondycji i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Przygotowując konia do jazdy pamiętajmy o doborze odpowiedniego czapraka – jednym z najchętniej wybieranych jest HKM czaprak. Dlaczego? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jaki wózek wybrać dla naszego dziecka?

Published

on

Wybór wózka dziecięcego nie powinien być dziełem przypadku – mówią producenci tego typu asortymentu. Na szczęście szeroki wybór wózków spacerowych czy modeli 3w1 sprawia, że rodzice bez trudu dopasowują konkretny model do potrzeb siebie i swojego dziecka. Przeglądając kolejne modele warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy. Jakie rozwiązania proponują nam producenci? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Mity windykacji

Published

on

Odzyskiwanie należności to dla wielu firm twardy orzech do zgryzienia. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy czujący się na tym gruncie niepewnie korzystają z usług firm windykacyjnych. Te potrafią obiecać naprawdę wiele, także to, co w procesie odzyskiwania należności nie musi okazać się prawdą. Oto trzy mity często powtarzane Klientom przez windykatorów. (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

https://dreambitches.org/nowoczesne-sztucce-co-warto-o-nich-wiedziec/ http://mebledosypialni.info.pl 3az.pl