Connect with us

Dom i Wnętrze

Wybierz materac idealny do spania!

Published

on

Aby zapewnić sobie i zdrowie i dobre samopoczucie musimy pomyśleć o tym, jak wypoczywać prawidłowo. Kupno dopasowane do naszych potrzeb materaca jest kluczowe, aby każdego ranka budzić się w doskonałym humorze i dobrym zdrowiu. Jaki materac wybrać, aby móc spać wygodniej?

Materace sprężynowe dla wymagających

Jednymi z najchętniej wybieranych są materace kieszeniowe – znajdziemy je w sklepie notodo.pl. Nowoczesne materace kieszeniowe różnią się od klasycznych materaców sprężynowych – w ich przypadku sprężyny nie są połączone ze sobą, a każda z nich zamknięta jest w materiałowej kieszonce. Dzięki kieszonkom minimalizowany jest hałas sprężyn podczas ich sprężyn, a dodatkowo nie stykają się one bezpośrednio.

W materacach kieszeniowych zastosowano wiele interesujących warstw, które mają za zadanie podnieść nasz komfort podczas snu. Jedną z nich jest pianka termoelastyczna, która mięknie pod wpływem ciepła skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtu ciała. Pianka ta rekomendowana jest osobom z problemami z kręgosłupem.

Warto również wspomnieć o materacach lateksowych – w ich wnętrzu znajduje się blat lateksu o porowatej strukturze. Materace lateksowe rekomendowane są przede wszystkim dla osób cierpiących na alergie. Dzięki porowatej budowie możliwe stało się ulepszenie cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, a co za tym idzie: zahamowanie namnażania bakterii.

Materace z kokosem – naturalne włókna wewnątrz materaca

Czy wiesz, że każda z warstw w materacach do spania ma bardzo konkretne zadanie? W przypadku mat kokosowych jest to warstwa chętnie wykorzystywana zarówno w materacach piankowych, jak i tych z użyciem sprężyn. Zadaniem maty kokosowej jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji materaca bez odbierania mu elastyczności. Naturalne włókna kokosowe skutecznie wychwytują cząsteczki wilgoci z wnętrza materaca, przez co podnoszony jest poziom higieny, a my sami śpimy spokojniej. Dzięki matom kokosowym możliwe jest zahamowanie namnażania się drobnoustrojów i bakterii wewnątrz materaca. Maty kokosowe stosowane są z materacach dwustronnych po stronie twardszej.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Parasole przeciwsłoneczne na lato

Published

on

Nadchodząca wiosna to znak tego, że czas powoli pomyśleć o tym, aby zabrać się za porządki na ogrodzie. Nie tylko, jeśli chodzi o roślinność, ale również o strefę wypoczynkową, którą na pewno posiadamy. Może warto sprawdzić nowoczesne parasole przeciwsłoneczne oraz meble ogrodowe? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dobre meble ogrodowe modułowe

Published

on

Meble ogrodowe modułowe cieszą się dużą popularnością, zapewniając wygodę i komfort na tarasie. Nie warto ich stawiać na nierównej ziemi, ponieważ ich stabilność nie będzie w odpowiedni sposób zachowana. O czym należy pamiętać podczas zakupu mebli ogrodowych modułowych? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Modne i funkcjonalne dodatki do ogrodu

Published

on

Modne ogrody są dopracowane pod kątem estetycznym i użytkowym. Aby w pełni cieszyć się latem i wydobyć z przydomowej przestrzeni cały potencjał, warto wzbogacić aranżację o nowoczesne dodatki i sprzęt. Co szczególnie warto mieć w swoim ogrodzie? Sprawdź nasze propozycje! (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

swiatliteracki.com.pl wyprzedaż mebli ogrodowych sseinc.org