Connect with us

Dom i Wnętrze

Wybierz materac idealny do spania!

Published

on

Aby zapewnić sobie i zdrowie i dobre samopoczucie musimy pomyśleć o tym, jak wypoczywać prawidłowo. Kupno dopasowane do naszych potrzeb materaca jest kluczowe, aby każdego ranka budzić się w doskonałym humorze i dobrym zdrowiu. Jaki materac wybrać, aby móc spać wygodniej?

Materace sprężynowe dla wymagających

Jednymi z najchętniej wybieranych są materace kieszeniowe – znajdziemy je w sklepie onemarket.pl. Nowoczesne materace kieszeniowe różnią się od klasycznych materaców sprężynowych – w ich przypadku sprężyny nie są połączone ze sobą, a każda z nich zamknięta jest w materiałowej kieszonce. Dzięki kieszonkom minimalizowany jest hałas sprężyn podczas ich sprężyn, a dodatkowo nie stykają się one bezpośrednio.

W materacach kieszeniowych zastosowano wiele interesujących warstw, które mają za zadanie podnieść nasz komfort podczas snu. Jedną z nich jest pianka termoelastyczna, która mięknie pod wpływem ciepła skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtu ciała. Pianka ta rekomendowana jest osobom z problemami z kręgosłupem.

Warto również wspomnieć o materacach lateksowych – w ich wnętrzu znajduje się blat lateksu o porowatej strukturze. Materace lateksowe rekomendowane są przede wszystkim dla osób cierpiących na alergie. Dzięki porowatej budowie możliwe stało się ulepszenie cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, a co za tym idzie: zahamowanie namnażania bakterii.

Materace z kokosem – naturalne włókna wewnątrz materaca

Czy wiesz, że każda z warstw w materacach do spania ma bardzo konkretne zadanie? W przypadku mat kokosowych jest to warstwa chętnie wykorzystywana zarówno w materacach piankowych, jak i tych z użyciem sprężyn. Zadaniem maty kokosowej jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji materaca bez odbierania mu elastyczności. Naturalne włókna kokosowe skutecznie wychwytują cząsteczki wilgoci z wnętrza materaca, przez co podnoszony jest poziom higieny, a my sami śpimy spokojniej. Dzięki matom kokosowym możliwe jest zahamowanie namnażania się drobnoustrojów i bakterii wewnątrz materaca. Maty kokosowe stosowane są z materacach dwustronnych po stronie twardszej.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Mini ogród na tarasie – jak go urządzić?

Published

on

Taras – nawet jeżeli jest niewielki – to miejsce, w którym zrobić można naprawdę bardzo dużo. W ostatnich latach bardzo popularne stały się tarasowe mini ogrody. Jak taki ogród zrobić? To bardzo proste! Potrzebne będą jednak odpowiednie dekoracje, oświetlenie, rośliny, a przede wszystkim- odrobina kreatywności i zmysłu estetycznego.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kształty wanien

Published

on

Każdy wie, że wanny mogą mieć różne kształty. Nie ma jednej, właściwej propozycji. Projektując swoją łazienkę trzeba zastanowić się, jaki kształt będzie najlepszy. Trzeba, więc rozważyć wszystkie możliwe opcje i przedyskutować za i przeciw. Jakie kształty wanien są dostępne na polskim rynku?
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wybierz zadaszenie tarasu i ciesz się latem!

Published

on

Nawet niewielki taras może stać się naszą wypoczynkową oazą w trakcie lata – przekonują architekci i projektanci wnętrz i ogrodów. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków stworzymy miejsce, które pozwoli nam odpocząć po trudnym dniu i zrelaksować się blisko zieleni.

(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

torebki ozdobne Dobry dentysta kraków