Connect with us

Dom i Wnętrze

Wybierz materac idealny do spania!

Published

on

Aby zapewnić sobie i zdrowie i dobre samopoczucie musimy pomyśleć o tym, jak wypoczywać prawidłowo. Kupno dopasowane do naszych potrzeb materaca jest kluczowe, aby każdego ranka budzić się w doskonałym humorze i dobrym zdrowiu. Jaki materac wybrać, aby móc spać wygodniej?

Materace sprężynowe dla wymagających

Jednymi z najchętniej wybieranych są materace kieszeniowe – znajdziemy je w sklepie onemarket.pl. Nowoczesne materace kieszeniowe różnią się od klasycznych materaców sprężynowych – w ich przypadku sprężyny nie są połączone ze sobą, a każda z nich zamknięta jest w materiałowej kieszonce. Dzięki kieszonkom minimalizowany jest hałas sprężyn podczas ich sprężyn, a dodatkowo nie stykają się one bezpośrednio.

W materacach kieszeniowych zastosowano wiele interesujących warstw, które mają za zadanie podnieść nasz komfort podczas snu. Jedną z nich jest pianka termoelastyczna, która mięknie pod wpływem ciepła skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtu ciała. Pianka ta rekomendowana jest osobom z problemami z kręgosłupem.

Warto również wspomnieć o materacach lateksowych – w ich wnętrzu znajduje się blat lateksu o porowatej strukturze. Materace lateksowe rekomendowane są przede wszystkim dla osób cierpiących na alergie. Dzięki porowatej budowie możliwe stało się ulepszenie cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, a co za tym idzie: zahamowanie namnażania bakterii.

Materace z kokosem – naturalne włókna wewnątrz materaca

Czy wiesz, że każda z warstw w materacach do spania ma bardzo konkretne zadanie? W przypadku mat kokosowych jest to warstwa chętnie wykorzystywana zarówno w materacach piankowych, jak i tych z użyciem sprężyn. Zadaniem maty kokosowej jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji materaca bez odbierania mu elastyczności. Naturalne włókna kokosowe skutecznie wychwytują cząsteczki wilgoci z wnętrza materaca, przez co podnoszony jest poziom higieny, a my sami śpimy spokojniej. Dzięki matom kokosowym możliwe jest zahamowanie namnażania się drobnoustrojów i bakterii wewnątrz materaca. Maty kokosowe stosowane są z materacach dwustronnych po stronie twardszej.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Wybierz zadaszenie tarasu i ciesz się latem!

Published

on

Nawet niewielki taras może stać się naszą wypoczynkową oazą w trakcie lata – przekonują architekci i projektanci wnętrz i ogrodów. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków stworzymy miejsce, które pozwoli nam odpocząć po trudnym dniu i zrelaksować się blisko zieleni.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dzisiejsza kuchnia – prostota i wygodna

Published

on

Dzisiejsza kuchnia to serce domu. Bardzo często jest otwarta na salon. To tutaj spędzamy dużo czasu. Wspólnie jemy posiłki, gotujemy, rozmawiamy. Jak zaaranżować kuchnię, która będzie wygodna i elegancka?
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesny grill na gaz – wyższy poziom grillowania

Published

on

Klasyczne grille stopniowo zastępowane są przez grill na gaz – to innowacyjne urządzenie wynosi poziom grillowania na zupełnie nowy poziom! Grill na gaz to propozycja dla osób, które cenią sobie doskonały smak potraw w grilla, ale chcą uniknąć problemów związanych z nadmiarem tłuszczu, brykietem czy gryzącym dymem. Jakie jeszcze zalety posiada grill na gaz?

(więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze