Connect with us

Dom i Wnętrze

Wybierz materac idealny do spania!

Published

on

Aby zapewnić sobie i zdrowie i dobre samopoczucie musimy pomyśleć o tym, jak wypoczywać prawidłowo. Kupno dopasowane do naszych potrzeb materaca jest kluczowe, aby każdego ranka budzić się w doskonałym humorze i dobrym zdrowiu. Jaki materac wybrać, aby móc spać wygodniej?

Materace sprężynowe dla wymagających

Jednymi z najchętniej wybieranych są materace kieszeniowe – znajdziemy je w sklepie onemarket.pl. Nowoczesne materace kieszeniowe różnią się od klasycznych materaców sprężynowych – w ich przypadku sprężyny nie są połączone ze sobą, a każda z nich zamknięta jest w materiałowej kieszonce. Dzięki kieszonkom minimalizowany jest hałas sprężyn podczas ich sprężyn, a dodatkowo nie stykają się one bezpośrednio.

W materacach kieszeniowych zastosowano wiele interesujących warstw, które mają za zadanie podnieść nasz komfort podczas snu. Jedną z nich jest pianka termoelastyczna, która mięknie pod wpływem ciepła skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtu ciała. Pianka ta rekomendowana jest osobom z problemami z kręgosłupem.

Warto również wspomnieć o materacach lateksowych – w ich wnętrzu znajduje się blat lateksu o porowatej strukturze. Materace lateksowe rekomendowane są przede wszystkim dla osób cierpiących na alergie. Dzięki porowatej budowie możliwe stało się ulepszenie cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, a co za tym idzie: zahamowanie namnażania bakterii.

Materace z kokosem – naturalne włókna wewnątrz materaca

Czy wiesz, że każda z warstw w materacach do spania ma bardzo konkretne zadanie? W przypadku mat kokosowych jest to warstwa chętnie wykorzystywana zarówno w materacach piankowych, jak i tych z użyciem sprężyn. Zadaniem maty kokosowej jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji materaca bez odbierania mu elastyczności. Naturalne włókna kokosowe skutecznie wychwytują cząsteczki wilgoci z wnętrza materaca, przez co podnoszony jest poziom higieny, a my sami śpimy spokojniej. Dzięki matom kokosowym możliwe jest zahamowanie namnażania się drobnoustrojów i bakterii wewnątrz materaca. Maty kokosowe stosowane są z materacach dwustronnych po stronie twardszej.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Najmodniejsze kolory do sypialni – na co dokładnie zwracać uwagę?

Published

on

Sypialnia jest pomieszczeniem, gdzie będziemy spędzać dużo czasu. Jej aranżacja jest bardzo istotna dla naszego odpoczynku, a nawet zdrowia. Jakie są najmodniejsze kolory do sypialni? One również mają istotny wpływ na to, jak będzie przebiegał nasz odpoczynek każdego dnia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki i patelnie

Published

on

Szukając ciekawych i trwałych rozwiązań do naszych kuchni i jadalni nie możemy pominąć tak ważnych elementów jak garnki, patelnie czy noże. Wybór tych produktów na polskim rynku jest praktycznie nieograniczony, warto więc dać sobie nieco czasu na znalezienie ofert, które idealnie wpisują się w nasze potrzeby. Jakie rozwiązania są dzisiaj najchętniej wybierane? Na co zwracać uwagę kupując garnki czy patelnie? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Lider branży okiennej

Published

on

Stolarka okienna i drzwiowa to element, który musi znaleźć się w każdym domu, aby myśleć o zamieszkaniu w takim miejscu. Niektórych elementów nie trzeba posiadać, ale okna i drzwi są koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze