Connect with us

Ciekawe

Zasiłki socjalne na dzieci w Polsce i za granicą

Published

on

Praca za granicą to dla większości z nas szansa na znacznie większe zarobki oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji. Praca za granicą to jednak także czas rozłąki z rodziną – bardzo często decydujemy się na pozostawienie bliskich w Polsce. Wyjeżdżając za granicę zadbajmy o zabezpieczenie naszych bliskich. Warto zainteresować się zasiłkami socjalnymi dla dzieci osób pracujących na terenie Niemiec.

Kindergeld a 500+ – czym się różnią?

Zasiłki socjalne na dzieci różnią się pomiędzy Polską a Niemcami – jaka jest różnica pomiędzy Kindergeld a 500+? Podstawową różnicą jest to, że Kindergeld może być wypłacany do 25 roku życia dziecka, polski zasiłek obejmuje dzieci do 18. roku życia. Niewiele osób jest świadomych, że zasiłki te wpływają na siebie kiedy wnioskuje o nie osoba pracująca na terenie Niemiec.

Pracując legalnie w Niemczech możemy wnioskować o Kindergeld – jest on należny pracownikom, którzy nabyli nieograniczony obowiązek podatkowy. Obowiązek ten nabywa się poprzez nieprzerwaną pracę i odprowadzanie podatków przez okres 6 miesięcy oraz posiadanie meldunku w Polsce razem z dzieckiem. Pamiętajmy, że o Kindergeld możemy wnioskować do 6 miesięcy wstecz! Jeśli w tym samym czasie przysługuje nam również 500+ konieczne jest złożenie wniosków o przyznanie zasiłku w odpowiednich urzędach w Polsce i w Niemczech. Na podstawie konkretnej sytuacji rodzinnej dane urzędy decydują, który kraj ma pierwszeństwo w wypłacaniu świadczeń na dziecko – to nie beneficjent podejmuje tę decyzję.

Dodatek dyferencyjny – czym jest?

Zasiłki rodzinne w Niemczech oraz 500+ na mocy prawa Unii Europejskiej podlegają koordynacji świadczeń. Jeśli zapadnie decyzja o wypłacaniu 500+ w Polsce zostanie nam przyznany tak zwany dodatek dyferencyjny. Jest to nic innego jak wyrównanie kwoty 500+ do wysokości kwoty Kindergeld.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Jaki wózek wybrać dla naszego dziecka?

Published

on

Wybór wózka dziecięcego nie powinien być dziełem przypadku – mówią producenci tego typu asortymentu. Na szczęście szeroki wybór wózków spacerowych czy modeli 3w1 sprawia, że rodzice bez trudu dopasowują konkretny model do potrzeb siebie i swojego dziecka. Przeglądając kolejne modele warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy. Jakie rozwiązania proponują nam producenci? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Mity windykacji

Published

on

Odzyskiwanie należności to dla wielu firm twardy orzech do zgryzienia. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy czujący się na tym gruncie niepewnie korzystają z usług firm windykacyjnych. Te potrafią obiecać naprawdę wiele, także to, co w procesie odzyskiwania należności nie musi okazać się prawdą. Oto trzy mity często powtarzane Klientom przez windykatorów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

WordPress – Twoja platforma do blogowania

Published

on

Uwielbiasz pisać opowiadania? Masz dryg do błyskotliwego komentowania zjawisk zachodzących w Twoim otoczeniu?  A może jesteś zapalonym fotografem? Najwyższa pora przestać tworzyć „do szuflady”! Doskonałym sposobem na zaprezentowanie szerszej publiczności swojego talentu jest założenie bloga. Wbrew pozorom, prowadzić swoją witrynę może każdy, nie tylko osoba biegle poruszająca się w meandrach Internetu. Szansę na zaistnienie w blogosferze daje każdemu żółtodziobowi WordPress. (więcej…)

Continue Reading

Sprawdź

Najciekawsze

034548.org castle-cgi.com seahome.pl