Connect with us

Zdrowie i Uroda

Akrylowe zdobienie paznokci

Published

on

 

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bardzo popularna. Zaletami jest trwałość oraz odporność na uszkodzenia, a także umożliwienie rośnięcia naturalnej płytki paznokcia.
Manicure akrylowy jest bezpieczny i można wykonywać go samodzielnie w zaciszu domowym lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Rodzaje paznokci akrylowych

Wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje akrylu służącego do wykonania manicure akrylowego, a mianowicie:
– akryl wolnoschnący – idealny jest dla osób nie mających doświadczenia w robieniu paznokci akrylowych. Schnie on wolno co pozwala na dłuższe jego modelowanie,
– akryl szybkoschnący – stosowany przez osoby mające doświadczenie w wykonywaniu zdobienia akrylem, która łatwo i szybko potrafią nadać mu odpowiedni kształt,
– akryl bezzapachowy – wymaga dużo czasu by wyschnąć, a jego zaletą jest brak drażniącego zapachu. Polecany jest on do wykonywania manicure akrylowego kobietom w ciąży.

Jak zmieszać proszek akrylowy z płynem?

Najczęstszą metodą mieszania proszku akrylowego z lliquidem jest proporcja 2:3 gdzie dwie części to proszek, a trzy to płyn. Proporcje są tylko przypuszczeniem, ponieważ podczas mieszania składników trzeba zdać się na wyczucie. Mieszanka różni się składem oraz czasem twardnienia, dlatego prawidłowe zmieszanie proszku z płynem ma wpływ na czas schnięcia akrylu oraz czas przez jaki trzyma się na paznokciach. Zbyt sucha mieszanka będzie pękać po nałożeniu na paznokcie, a za wilgotna może rozmywać się na paznokciach i powodować problemy z nadaniem kształtu paznokciom. Błędy, które mogą wystąpić po złym połączeniu składników ciężko jest naprawić, ponieważ proces twardnienia akrylu rozpoczyna się po nałożeniu go na paznokieć.

Jak wykonać manicure akrylowy?

Aby zrobić paznokcie akrylowe należy wykonać następujące czynności:

– odsunąć skórki za pomocą drewnianego patyczka,
– zmatowić płytkę paznokci przy użyciu bloku polerskiego,
– odtłuścić paznokcie,
– naklejać tipsy w połowie paznokcia przy użyciu kleju do tipsów,
– pilnikiem o piłować brzegi pomiędzy naturalnym paznokciem a tipsem,
– skrócić tipsy gilotyną,
– równomierne rozprowadzenie mieszanki akrylu z liquidem na paznokcie,
– spiłować paznokieć w pożądany kształt i pomalować go lakierem do paznokci.

Jak sprawdzić by paznokcie akrylowe były trwałe?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci pozwala cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami przez trzy do czterech tygodni. Dzięki stosowaniu sprawdzonych i dobrej jakości produktów oraz dbanie o paznokcie w prawidłowy sposób akryl przez cały czas trzymania się na paznokciach będzie ciągle wyglądał pięknie i nie będzie naruszony.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Po jakie perfumy powinny wybierać się kobiety z klasą?

Published

on

 

Na pewno prawie każda kobieta używa perfum.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Mity na temat metody żelowego zdobienia paznokci

Published

on

Metoda żelowa zdobienia paznokci stała się popularna. Coraz więcej kobiet wybiera właśnie taką metodę. Jednak bardzo dużo kobiet nie wie dla jakich paznokci są odpowiednie żele itp. Dziś przedstawię mity na temat metody żelowej zdobienia paznokci.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Prezentacje i testy nart Rossignola

Published

on

Jak każda, licząca się marka narciarska, również i Rossignol stawia na profesjonalne prezentacje i testy. Nic w tym dziwnego – są one istotne zarówno z perspektywy sprzedających (w tym pośredników), jak i kupujących, czyli ich Klientów.
(więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze