Connect with us

Zdrowie i Uroda

Czym kierować się wybierając pierścionek zaręczynowy?

Published

on

Decydując się na zaręczyny panowie bardzo często nie wiedzą, od czego rozpocząć poszukiwania pierścionka zaręczynowego – nie znają oni ani rozmiaru palca przyszłej narzeczonej, ani też jej preferencji co do biżuterii. Obecnie w sklepach jubilerskich znajdziemy szeroki wybór pierścionków odpowiednich na zaręczyny – z pewnością każdy mężczyzna znajdzie produkt, który uraduje wybrankę serca.

Jaki wybrać materiał?

Podstawą w wyborze pierścionka jest oczywiście rodzaj metalu – najchętniej wybierane jest złoto, ze względu na swoją wartość I tu jednak mamy szeroki wybór: złoto może być białe, żółte, różowe, rodowane, w odpowiedniej próbie. Szczególnie to ostatnie powinno być dla nas ważne: najbardziej ceniona próba złota to próba 585 – w jej przypadku stosunek złota i innych metali jest optymalny, pozwala na zachowanie trwałej formy pierścionka, a stop nie jest narażony na odkształcanie czy zarysowania. Stopy o niższej zawartości złota będą mniej wartościowe, duża ilość złota sprawi, że pierścionek stanie się bardzo plastyczny i podatny na uszkodzenia.

Jaki kamień szlachetny wybrać?

Zdecydowanie najczęściej wybieranym kamieniem w przypadku pierścionków zaręczynowych są diamenty. Ich czysta barwa oraz doskonałe odbicie światła sprawiają, że wspaniale prezentuje się on otoczony każdym rodzajem złota. Warto jednak mieć na uwadze, że coraz więcej pań pragnie nietuzinkowego pierścionka zaręczynowego. Pierścionki z szafirami, szmaragdami, rubinami czy tanzanitami są kupowane coraz częściej – mówią pracownicy sklepu jubilerskiego savicki.pl. Szukając oryginalnego kamienia zwracajmy uwagę nie tylko na kolor, ale również na twardość kamienia: wyrażana jest ona w skali Mohsa. U topowych jubilerów nie brak również kamieni półszlachetnych, które łączone są ze złotem: topazy, ametysty, granaty, kwarce.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Akrylowe zdobienie paznokci

Published

on

 

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bardzo popularna. Zaletami jest trwałość oraz odporność na uszkodzenia, a także umożliwienie rośnięcia naturalnej płytki paznokcia.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Po jakie perfumy powinny wybierać się kobiety z klasą?

Published

on

 

Na pewno prawie każda kobieta używa perfum.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Mity na temat metody żelowego zdobienia paznokci

Published

on

Metoda żelowa zdobienia paznokci stała się popularna. Coraz więcej kobiet wybiera właśnie taką metodę. Jednak bardzo dużo kobiet nie wie dla jakich paznokci są odpowiednie żele itp. Dziś przedstawię mity na temat metody żelowej zdobienia paznokci.
(więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze