Connect with us

Ciekawe

DApps – nowa, zdecentralizowana aplikacja

Published

on

Blockchain application development jest usługą cieszącą się sporą popularnością. To właśnie dzięki temu można mówić w chwili obecnej o DApps – zdecentralizowanych aplikacjach. Co trzeba dokładnie wiedzieć na ten temat? Oto kilka istotnych informacji.

Ogólnie o DApp

Zanim ktokolwiek będzie chciał znaleźć odpowiedź na pytanie o “How to make a dapp”, należy nieco więcej powiedzieć o samym DApp. Jak łatwo się domyślić kluczową rolę w tym wszystkim gra technologia blockchain, jaka w chwili obecnej bije rekordy popularności. Na tyle, że nie brakuje firm, które specjalizuje się właśnie w tej tematyce. Dobrym przykładem m.in. jest 10Clouds. To właśnie oni są w stanie zadbać o blockchain software development.

Powracając do DApp – to aplikacja, która ma swój kod backend uruchomiony w zdecentralizowanej sieci peer-to-peer. Najlepiej, jeżeli ktoś dokona porównania z tymi aplikacjami, których kod backendowy uruchomiony jest na scentralizowanych serwerach.

Główne cechy DApp

Blockchain development pozwolił na stworzenie produkty, który cechuje się tym, że jest:

  • deterministyczny – tzn. jest on w stanie wykonywać swoje funkcje niezależnie od tego, w jakim dokładnie środowisku będzie działał,
  • zdecentralizowany – jest to aplikacja niezależna, która nie jest poddawana kontroli przez nikogo,
  • izolowane – transakcje zawierane są przy pomocy wirtualnej maszyny Ethereum, nawet jeżeli w smart contracts znaleźć można jakiś błąd, cała sieć łańcucha bloków będzie w stanie normalnie funkcjonować,
  • zgodna z turingiem – DApps może wykonać dowolnie przewidziana akcję, bez żadnych ograniczeń.

Zalety DApp

Dobre blockchain development services sprawiają, że DApp wciąż idą do przodu. Dzięki temu, z ich użytkowania płyną duże korzyści. O jakich dokładnie zaletach jest mowa? Otóż na tej liście znaleźć można:

  • prywatność – istnieje możliwość zachowania pełnej anonimowości. Nie trzeba podawać swojej tożsamości, jeżeli ktoś nie będzie miał ochoty, a będzie chciał pomyśleć o uruchomieniu aplikacji.
  • odporność na cenzurę – nie trzeba obawiać się tego, że ktoś zablokuje możliwość przesyłania transakcji, czy też realizowania innych operacji.
  • zero przestojów – kto będzie chciał wejść w interakcję ze smart contracts, będzie miał do tego doskonałą możliwość. 
  • pełna integralność danych – kryptografia sprawia, że dane, jakie użytkowane są w DApp są niepodważalne i niezmienne. Nie ma mowy o tym, aby złośliwe podmioty były w stanie stworzyć dane. 
Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 – jak wybrać najlepszy?

Published

on

Drukarka to niezwykle przydatne urządzenie, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Wielofunkcyjny, praktyczny sprzęt przyda się między innymi podczas drukowania dokumentów, plików i zdjęć.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Szybki rozwód – to możliwe?

Published

on

 

W ubiegłym roku ponad 50 tysięcy małżeństw miało swój przykry finał na sali sądowej. Większość osób stojących przed wizją ostatecznej rozłąki z wieloletnim (zazwyczaj) partnerem przygotowuje się psychicznie na długie i wyczerpujące postępowanie. Okazuje się, że proces rozwodowy nie musi ciągnąć się latami, a nawet miesiącami. W jakich okolicznościach możliwe jest uzyskanie „szybkiego rozwodu”? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ubezpieczenie OC – co należy wiedzieć?

Published

on

 

 

Na barkach każdego właściciela samochodu czy motocykla spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest szeroki. Możemy korzystać z opcji dodatkowych dających nam większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy albo skorzystać wyłącznie z polisy OC, czyli podstawowego ubezpieczenia, które prawnie zobowiązany jest wykupić każdy kierowca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze