Connect with us

Ciekawe

Dlaczego warto używać butów rowerowych?

Published

on

Kolarstwo wymaga używania profesjonalnego sprzętu. Teoretycznie można jeździć na rowerze bez niego, ale będzie to na dłuższą metę niewygodne. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia rowerzysty są buty rowerowe. Dlaczego warto ich używać? Czym różnią się od zwykłych butów?

Odpowiedni kształt

Buty rowerowe spd mają specjalnie dopasowany kształt, który sprawia, że są one dopasowane do bloków pedałów rowerowych. Buty te mają dobrze leżeć na pedałach. Są, więc dość niskie i wzmocnione w rejonie palców. Buty tego typu nigdy nie zasłaniają kostki.

Buty rowerowe mają opływowy kształt, który ma zmniejszać opory powietrza. Dzięki temu rowerzysta może osiągać większą prędkość. Każdy sportowiec powinien przywiązywać szczególną wagę do tego, jak opływowe kształty ma jego odzież.

Wzmocnienia nie są niezbędne, ale przydają się, więc warto je wybierać. Większość butów rowerowych jest zapinana na rzepy. Zmniejsza to ryzyko, że sznurowadło się rozwiąże i zaplącze się, gdzieś w łańcuch rowerowy. To bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa.

Podeszwa

Buty rowerowe mają specjalną powierzchnię. Jest ona dość sztywna, by noga dobrze i pewnie leżała na pedale. Jest ona także wykonana z materiałów antypoślizgowych po to, by buty nie zsuwały się z pedałów nawet przy bardzo szybkich ruchach. Buty o takiej podeszwie nie bardzo nadają się do zwykłego chodzenia i spacerowania, bo nie są zbyt wygodne.

W chodzeniu może też przeszkadzać adapter do bloku pedałów. Adapter ten jest umieszczony w podeszwie, w rejonie śródstopia. Umożliwia on przymocowanie buta do pedału po to, by zapewnić kolarzowi jeszcze większą stabilność.

Wiele butów rowerowych spd ma podeszwę z wyraźnie zaznaczonym obcasem. Jest on niski, ale doskonale pozwala na zahaczenie się nim o pedał po to, by stopa się nie osunęła i nie spadła z pedału. To dodatkowe zabezpieczenie nóg rowerzysty.

Kolory

Buty rowerowe spd mogą mieć różne kolory, jednak dużym zainteresowaniem cieszą się modele w odblaskowych, mocnych kolorach. Dzięki nim rowerzysta jest lepiej widoczny na drodze, a co za tym idzie, jest on bezpieczniejszy. Takie odcienie sprawdzają się szczególnie dobrze w butach sportowych i tych używanych przez osoby jeżdżące w przestrzeni miejskiej.

Buty rowerowe spd turystyczne często są dostępne też w typowych kolorach ziemi – zieleni, brązach i ciemnym beżu. Kolory te są dość uniwersalne i lubiane przez rowerzystów. Doskonale prezentują się w lesie i w ujęciu natury. Wybierane są przez przedstawicieli obu płci, bo są one neutralne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 – jak wybrać najlepszy?

Published

on

Drukarka to niezwykle przydatne urządzenie, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Wielofunkcyjny, praktyczny sprzęt przyda się między innymi podczas drukowania dokumentów, plików i zdjęć.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Szybki rozwód – to możliwe?

Published

on

 

W ubiegłym roku ponad 50 tysięcy małżeństw miało swój przykry finał na sali sądowej. Większość osób stojących przed wizją ostatecznej rozłąki z wieloletnim (zazwyczaj) partnerem przygotowuje się psychicznie na długie i wyczerpujące postępowanie. Okazuje się, że proces rozwodowy nie musi ciągnąć się latami, a nawet miesiącami. W jakich okolicznościach możliwe jest uzyskanie „szybkiego rozwodu”? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ubezpieczenie OC – co należy wiedzieć?

Published

on

 

 

Na barkach każdego właściciela samochodu czy motocykla spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest szeroki. Możemy korzystać z opcji dodatkowych dających nam większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy albo skorzystać wyłącznie z polisy OC, czyli podstawowego ubezpieczenia, które prawnie zobowiązany jest wykupić każdy kierowca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze

malgo.com.pl poznajauditt.pl digital-system.pl