Connect with us

Dom i Wnętrze

Kształty wanien

Published

on

Każdy wie, że wanny mogą mieć różne kształty. Nie ma jednej, właściwej propozycji. Projektując swoją łazienkę trzeba zastanowić się, jaki kształt będzie najlepszy. Trzeba, więc rozważyć wszystkie możliwe opcje i przedyskutować za i przeciw. Jakie kształty wanien są dostępne na polskim rynku?

Wanny prostokątne

Bardzo popularne są wanny w kształcie prostokąta. Jak sama nazwa wskazuje są one długie i dość wąskie. Umożliwiają one swobodne i wygodne położenie się w niej dorosłej osoby, co jest wyjątkowo komfortowe. Wanny prostokątne zajmują sporo miejsca w łazience, więc powinny raczej pojawiać się w łazienkach o sporej powierzchni. To bezpieczna klasyka, która dobrze wygląda w każdym wnętrzu.

Wanna prostokątna wcale nie musi mieć prostego kształtu. Może mieć delikatne przewężenie ułatwiające wygodne ułożenie się w niej. Zwężenie można wykorzystać jako podłokietnik lub podstawkę pod kosmetyki. Na takim zwężeniu łatwiej jest też umieścić stolik łazienkowy.

Wanny narożne

Są to wanny, które mają kształt części koła. Montuje się je w narożnikach, więc dostępne są dwie wersje – prawa i lewa. Wanny te mają całkiem sporą pojemność, mimo że nie zajmują zbyt wiele miejsca. Są uznawane za bardzo praktyczne i nowoczesne, właśnie dlatego że umożliwiają wydajne wykorzystanie przestrzeni.

Wanny narożne zazwyczaj są krótsze niż wanny prostokątne. Oznacza to, że trudniej jest się w nich położyć. Jeśli jednak ktoś nie czuje potrzeby, by wylegiwać się w wannie i wystarczy mu pozycja półleżąca, to wanna narożna może zdać egzamin i okazać się strzałem w dziesiątkę, który ożywi i urozmaici aranżację wnętrza.

Wanny asymetryczne

Czasami można też znaleźć wanny asymetryczne. Są one podobne do wanien prostokątnych z tą jednak różnicą, że oba końce wanny mają inną szerokość. Przykładowo, wanna ma szerokość 90 cm na długości 80 cm. Z drugiego końca ma 60 cm szerokości i 90 długości. Oba te końce są połączone, więc ukośną powierzchnią.

Skąd wynika taki kształt? Jest on inspirowany anatomią człowieka. W szerszej części można usiąść i swobodnie zmieścić swoje biodra, barki i ramiona – czyli najszersze części ciała. W wąskiej części swobodnie zmieszczą się nogi i stopy. To świetne rozwiązanie!

Wanny asymetryczne są nowoczesne, a przez to wciąż nieśmiało wybierane przy projektowaniu aranżacji łazienki. Tendencja ta jednak może się zmienić, bo wanny te są ciekawą alternatywą dla wanien prostokątnych. Ich ceny są bardzo zbliżone, więc ostatecznego wyboru należy dokonać sugerując się wyglądem pomieszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Mala kuchnia pod zabudowe z odpowiednimi strefami

Published

on

Mała kuchnia pod zabudowę okazać się może nie lada wyzwaniem do urządzenia. W takim pomieszczeniu trzeba pamiętać o tym wszystkim, co znajduje się w dużych kuchniach. W tym chociażby, jeżeli chodzi o poszczególne obowiązujące strefy, wpływające na użytkowanie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy puf rattanowy to dobry pomysł na świeże powietrze?

Published

on

Czy warto postawić komplet wypoczynkowy w ogrodzie? Oczywiście, że tak. Jak najbardziej należy skorzystać z okazji, jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość. Często do takich kompletów wypoczynkowych dołączony jest puf rattanowy. Element, który jak najbardziej jest dobrą propozycją na ogród, do strefy wypoczynkowej. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Parasole przeciwsłoneczne na lato

Published

on

Nadchodząca wiosna to znak tego, że czas powoli pomyśleć o tym, aby zabrać się za porządki na ogrodzie. Nie tylko, jeśli chodzi o roślinność, ale również o strefę wypoczynkową, którą na pewno posiadamy. Może warto sprawdzić nowoczesne parasole przeciwsłoneczne oraz meble ogrodowe? (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze