Connect with us

Dom i Wnętrze

Mala kuchnia pod zabudowe z odpowiednimi strefami

Published

on

Mała kuchnia pod zabudowę okazać się może nie lada wyzwaniem do urządzenia. W takim pomieszczeniu trzeba pamiętać o tym wszystkim, co znajduje się w dużych kuchniach. W tym chociażby, jeżeli chodzi o poszczególne obowiązujące strefy, wpływające na użytkowanie.

Strefy kuchenne

Wydawać by się mogło, że mała kuchnia pod zabudowę nie pozwoli na urządzenie odpowiednich stref. Może nie będą one tak duże, jak to w przypadku pomieszczenia o ogromnych rozmiarach, ale ze spokojem – wszystko uda się opanować. W szczególności, należy pamiętać o tym, aby w kuchni zrobić miejsce na przygotowywanie posiłków, a także na gotowanie. Blat roboczy i sąsiadująca z nim kuchenka. Trzecią strefą jest miejsce, gdzie przechowuje się produkty spożywcze – zarówno te, które potrzebują lodówki, jak również te, jakich nie trzeba przechowywać w warunkach chłodniczych. Całość należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Stylowa, mała kuchnia pod zabudowę

No tak, jedna z najważniejszych kwestii – w jakim stylu urządzić kuchnię? Może i powierzchnia jest ograniczona, ale to nie oznacza, że nie można “poszaleć” z modnymi stylami. W małej powierzchni najlepszą propozycją okaże się styl nowoczesny – minimalistyczny. Dla osób, które nie lubią takich chłodnych wnętrz – dobrą propozycją może okazać się jasny styl skandynawski z ciekawymi zdobieniami. W tym wszystkim nie można zapomnieć o tym, że taka kuchnia musi być widna. Jeżeli dostęp do światła jest ograniczony, należy zamontować dodatkowe lampy w przestrzeni kuchennej. 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Szafy na zamówienie – prosty sposób na zarządzanie przestrzenią

Published

on

Jak w prosty sposób zmienić aranżację w mieszkaniu, jednocześnie wykorzystując problematyczne wnęki? Szafy na zamówienie to niekwestionowany hit ostatnich lat – meble takie pozwalają na lepsze zarządzanie przestrzenią, jak również na dopasowanie mebla do własnych potrzeb. Jak tworzone są szafy na zamówienie? O czym może zadecydować klient? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy puf rattanowy to dobry pomysł na świeże powietrze?

Published

on

Czy warto postawić komplet wypoczynkowy w ogrodzie? Oczywiście, że tak. Jak najbardziej należy skorzystać z okazji, jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość. Często do takich kompletów wypoczynkowych dołączony jest puf rattanowy. Element, który jak najbardziej jest dobrą propozycją na ogród, do strefy wypoczynkowej. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Parasole przeciwsłoneczne na lato

Published

on

Nadchodząca wiosna to znak tego, że czas powoli pomyśleć o tym, aby zabrać się za porządki na ogrodzie. Nie tylko, jeśli chodzi o roślinność, ale również o strefę wypoczynkową, którą na pewno posiadamy. Może warto sprawdzić nowoczesne parasole przeciwsłoneczne oraz meble ogrodowe? (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze