Connect with us

Dom i Wnętrze

Mini ogród na tarasie – jak go urządzić?

Published

on

Taras – nawet jeżeli jest niewielki – to miejsce, w którym zrobić można naprawdę bardzo dużo. W ostatnich latach bardzo popularne stały się tarasowe mini ogrody. Jak taki ogród zrobić? To bardzo proste! Potrzebne będą jednak odpowiednie dekoracje, oświetlenie, rośliny, a przede wszystkim- odrobina kreatywności i zmysłu estetycznego.

Jakie rośliny wybrać?

Możliwości mamy tutaj bardzo dużo. Warto wspomnieć o kilku najważniejszych podejściach do tematu, które sprawdzają się zawsze i pozwalają na tarasie stworzyć coś zachwycającego. Można na przykład dobierać tak rośliny, aby utworzyć z nich jak najbardziej atrakcyjną wizualnie kompozycję. Nieważne jest tu ich pochodzenie, ale to, czy do siebie pasują. Ilość gatunków dostępnych dziś w sklepach ogrodniczych znacznie ułatwia to zadanie.

Innym podejściem jest jest dobieranie roślin w taki sposób, aby utworzyły kompozycję spójną przede wszystkim pod względem składu gatunkowego. Wybieramy w takim układzie przede wszystkim rośliny z jednego, określonego środowiska, często pochodzące z tego samego regionu. Można też po prostu posadzić w mini ogrodzie rośliny takie jak lubimy, nie przejmując się kompozycją. Może taki taras nie będzie wyglądał na idealnie dopracowany, ale na pewno da nam dużo satysfakcji.

Donice dekoracyjne i nie tylko – jak posadzić rośliny?

Aby stworzyć ogród na tarasie, konieczne jest użycie odpowiednich donic dekoracyjnych. Na dużych przestrzeniach można tez użyć konstrukcji wykonanych ze skrzyń, tworzących coś na kształt niewielkiego, standardowego ogródka, ale takie rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie na tarasach o odpowiednio dużych wymiarach.

Dobrze dobrane donice dekoracyjne pozwalają na osiągnięcie bardzo korzystnych efektów. Jak je dobrać? W bardzo prosty sposób – należy pamiętać o jednej zasadzie. Im bardziej dekoracyjne i większe rośliny, tym donice powinny mieć prostszą formę. Jeżeli decydujemy się na przykład na sukulenty, które nie zajmują dużo miejsca, to warto zainwestować w donice nieco bardziej ozdobne.

Co jeszcze będzie potrzebne?

Dopełnieniem dobrze skomponowanego mini ogródka może być odpowiednie jego oświetlenie. Wbrew pozorom nie jest to sprawa łatwa. Lampki LED umieszczone w strategicznych miejscach pozwolą dobrze oświetlić zaprojektowaną przez nas kompozycję i sprawić, że będzie jeszcze piękniejsza.

Warto pamiętać również, że mini ogród to miejsce, które będzie cieszyć, jeżeli faktycznie będziemy z niego korzystać. Dobrym pomysłem jest więc ustawienie w pobliżu stolika i foteli i stworzenie komfortowej przestrzeni, w której będzie można spędzić miły czas w towarzystwie roślin.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Mala kuchnia pod zabudowe z odpowiednimi strefami

Published

on

Mała kuchnia pod zabudowę okazać się może nie lada wyzwaniem do urządzenia. W takim pomieszczeniu trzeba pamiętać o tym wszystkim, co znajduje się w dużych kuchniach. W tym chociażby, jeżeli chodzi o poszczególne obowiązujące strefy, wpływające na użytkowanie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy puf rattanowy to dobry pomysł na świeże powietrze?

Published

on

Czy warto postawić komplet wypoczynkowy w ogrodzie? Oczywiście, że tak. Jak najbardziej należy skorzystać z okazji, jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość. Często do takich kompletów wypoczynkowych dołączony jest puf rattanowy. Element, który jak najbardziej jest dobrą propozycją na ogród, do strefy wypoczynkowej. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Parasole przeciwsłoneczne na lato

Published

on

Nadchodząca wiosna to znak tego, że czas powoli pomyśleć o tym, aby zabrać się za porządki na ogrodzie. Nie tylko, jeśli chodzi o roślinność, ale również o strefę wypoczynkową, którą na pewno posiadamy. Może warto sprawdzić nowoczesne parasole przeciwsłoneczne oraz meble ogrodowe? (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze