Connect with us

Zdrowie i Uroda

Mity na temat metody żelowego zdobienia paznokci

Published

on

Metoda żelowa zdobienia paznokci stała się popularna. Coraz więcej kobiet wybiera właśnie taką metodę. Jednak bardzo dużo kobiet nie wie dla jakich paznokci są odpowiednie żele itp. Dziś przedstawię mity na temat metody żelowej zdobienia paznokci.

Metoda żelowa, a zdobienie hybrydowe paznokci to jest to samo?

Nie, to jest właśnie mit. Bardzo często są mylone poszczególne stylizacje paznokci. Metoda żelowa zdobienia paznokci charakteryzuje się tym, że specjalne żele pozwalają na modelowanie paznokcia na szablonie oraz formie. Taki żel jest twardy po 2 minutach. Żel również nie przylega mocno do paznokcia, dzięki temu takie paznokcie wyglądają naturalnie i delikatnie. Ale niestety paznokcie żelowe są bardziej podatne na uszkodzenia. Jednak w bardzo łatwy sposób można naprawić złamany paznokieć. W zdobieniach hybrydowych stosuje się lakiery, które mają mniejszą wytrzymałość od żeli. Takimi lakierami nie jest łatwo dobrze wymodelować paznokieć.

Czy to prawda, że żele nie nadają się do krótkich i słabych paznokci?

Nie, to również jest mit. Właśnie taka metoda jest specjalnie dedykowana paznokciom, które są krótkie i zniszczone. Żel nie sprawia, że płytka paznokcia jest jeszcze bardziej osłabiona. Nie trzeba również takich paznokci zbytnio obcinać oraz piłować. Dlaczego? Ponieważ przy metodzie żelowej zdobienia paznokci ładnie uformować i wydłużyć płytkę paznokcia albo na tipsie albo na formie. Właśnie dzięki temu paznokieć wygląda naturalnie, delikatnie, a płytka paznokcia zostaje optycznie wydłużona i wysmuklona. Kształt, który jest popularny przy tej metodzie to migdał. Lecz również można pokusić się o paznokcie owalne lub kwadratowe które będą również wyglądać naturalnie.

Czy to prawda, że paznokcie żelowe trudno się ściąga?

Nie, to też jest mit. Paznokcie żelowe usuwa się tak zwaną metodą mechaniczną. Do tej metody używa się frezarki albo pilnika gruboziarnistego. Do frezarki trzeba zakupić odpowiedni kształt frezów, którymi ściąga się żel. W sklepach dostępnych jest wiele kształtów frezów. Warto również do nich dokupić osłonkę, po to aby frezy nie uszkodziły paznokcia. Usuwanie żeli jest jednak czasochłonne i wymaga wprawy, ponieważ można uszkodzić płytkę paznokcia. Ważne jest też to, aby na paznokciu została cieniutka warstwa żelu, która będzie pełniła funkcję ochronną paznokcia. Równie ważne jest też to, by po usunięciu żelu zadbać o płytkę paznokcia. Do tego używa się różnych oliwek do skórek, czy baz hybrydowych, które chronią płytkę paznokcia przed uszkodzeniami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Akrylowe zdobienie paznokci

Published

on

 

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bardzo popularna. Zaletami jest trwałość oraz odporność na uszkodzenia, a także umożliwienie rośnięcia naturalnej płytki paznokcia.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Po jakie perfumy powinny wybierać się kobiety z klasą?

Published

on

 

Na pewno prawie każda kobieta używa perfum.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Prezentacje i testy nart Rossignola

Published

on

Jak każda, licząca się marka narciarska, również i Rossignol stawia na profesjonalne prezentacje i testy. Nic w tym dziwnego – są one istotne zarówno z perspektywy sprzedających (w tym pośredników), jak i kupujących, czyli ich Klientów.
(więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze