Connect with us

Ciekawe

Mity windykacji

Published

on

Odzyskiwanie należności to dla wielu firm twardy orzech do zgryzienia. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy czujący się na tym gruncie niepewnie korzystają z usług firm windykacyjnych. Te potrafią obiecać naprawdę wiele, także to, co w procesie odzyskiwania należności nie musi okazać się prawdą. Oto trzy mity często powtarzane Klientom przez windykatorów.

Każdy dług można odzyskać

To nie do końca prawda. Dług możemy odzyskać od dłużnika, który dysponuje majątkiem. Jeśli dłużnik go nie wykazuje, uzyskanie zwrotu pieniędzy będzie bardzo karkołomne. Rzetelna firma windykacyjna współpracę z Klientem rozpoczyna od badania kondycji finansowej dłużnika. Od niej bowiem zależy możliwość wyegzekwowania zwrotu środków. Szukając firmy windykującej warto też pytać o preferowany przez nią sposób rozliczania. Z punktu widzenia Klienta najkorzystniejszą formą jest prowizja od efektu. Należy unikać windykatorów, którzy bez analizy podejmują się odzyskania długu i chcą rozliczać się za pomocą abonamentu i z opłatą wstępną.

Koszty są zawsze po stronie dłużnika

Zgodnie z prawem wierzyciel może żądać od dłużnika zwrotu kosztów poniesionych w procesie odzyskiwania należności. Jednak sądowe dochodzenie zwrotu kosztów związanych z prowizją firmy windykacyjnej nie zawsze przynosi rozstrzygnięcie na korzyść wierzyciela. Wymagane jest dokładne udokumentowanie wszystkich czynności windykacyjnych, a nawet to nie daje gwarancji, że sąd zaakceptuje ich zasadność.

Sąd i komornik to zawsze najlepsza droga

Także w tej tezie jest pewien haczyk. Skierowanie sprawy do sądu lub egzekucji komorniczej może okazać się pożyteczne, gdy mamy pewność, że dłużnik ma majątek lub dochody, z których jest w stanie spłacić zobowiązanie. Nakaz zapłaty lub wyrok powinny być punktem wyjścia do postępowania zabezpieczającego. Zabezpieczenie wierzytelności zapobiegnie ukryciu lub sprzedaży majątku, z którego dłużnik mógłby zwrócić zobowiązanie. Dlatego we wniosku o wszczęcie egzekucji warto podać konkretne elementy majątku dłużnika. Bez ich wskazania, postępowanie sądowe i egzekucyjne może okazać się bezskuteczne, a wierzyciel zostanie obciążony dodatkowymi kosztami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.indos.pl/oferta/windykacja/ – Zapraszamy!

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 – jak wybrać najlepszy?

Published

on

Drukarka to niezwykle przydatne urządzenie, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Wielofunkcyjny, praktyczny sprzęt przyda się między innymi podczas drukowania dokumentów, plików i zdjęć.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Szybki rozwód – to możliwe?

Published

on

 

W ubiegłym roku ponad 50 tysięcy małżeństw miało swój przykry finał na sali sądowej. Większość osób stojących przed wizją ostatecznej rozłąki z wieloletnim (zazwyczaj) partnerem przygotowuje się psychicznie na długie i wyczerpujące postępowanie. Okazuje się, że proces rozwodowy nie musi ciągnąć się latami, a nawet miesiącami. W jakich okolicznościach możliwe jest uzyskanie „szybkiego rozwodu”? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ubezpieczenie OC – co należy wiedzieć?

Published

on

 

 

Na barkach każdego właściciela samochodu czy motocykla spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest szeroki. Możemy korzystać z opcji dodatkowych dających nam większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy albo skorzystać wyłącznie z polisy OC, czyli podstawowego ubezpieczenia, które prawnie zobowiązany jest wykupić każdy kierowca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze

adoptastate.org hamam-project.org birchclothing.com