Connect with us

Dom i Wnętrze

Przyszłościowe domy drewniane pod klucz

Published

on

Domy drewniane pod klucz mogą być gotowe do zamieszkania w około trzy miesiące. Jeżeli jest to większy budynek wymagający więcej uwagi, to czas ten może się wydłużyć do pół roku. Czy to możliwe, żeby gotowy dom do zamieszkania powstał w tak szybki sposób?

Domy drewniane pod klucz – co należy o nich wiedzieć?

Domy drewniane pod klucz do zamieszkania przez cały rok są łatwiejsze do zaprojektowania niż domy murowane. Dzięki wspaniałym właściwościom materiału budowlanego – naturalnego drewna będzie to budynek, który będzie do zamieszkania na lata w bardzo szybkim czasie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jest to dom składający się z prefabrykatów, które na placu budowy wystarczy tylko w odpowiedni sposób poskładać – według planu architektonicznego, który każda ekipa budowlana musi mieć. Jeżeli komuś zależy na czasie, to śmiało może stawiać na domy w technice szkieletowej.

Lekka konstrukcja szkieletowa

Domy drewniane pod klucz mają lekką konstrukcję szkieletową, która nie wywiera na ziemię takiego nacisku jak domy murowane. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na duże domy, czy też na mniejsze – wszystkie domy drewniane zawsze będą mniejsze i lżejsze, biorąc również pod uwagę fakt murowanych fundamentów. Należy jednak pamiętać, że tak lekka konstrukcja nie wytrzyma ciężkich stropów żelbetowych. Koniecznym jest więc zastosowanie również lekkich konstrukcji dachowych. Rynek w tym temacie ma bardzo dużo do powiedzenia, dlatego nikt nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniego pokrycia dachowego. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Szafy na zamówienie – prosty sposób na zarządzanie przestrzenią

Published

on

Jak w prosty sposób zmienić aranżację w mieszkaniu, jednocześnie wykorzystując problematyczne wnęki? Szafy na zamówienie to niekwestionowany hit ostatnich lat – meble takie pozwalają na lepsze zarządzanie przestrzenią, jak również na dopasowanie mebla do własnych potrzeb. Jak tworzone są szafy na zamówienie? O czym może zadecydować klient? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Mala kuchnia pod zabudowe z odpowiednimi strefami

Published

on

Mała kuchnia pod zabudowę okazać się może nie lada wyzwaniem do urządzenia. W takim pomieszczeniu trzeba pamiętać o tym wszystkim, co znajduje się w dużych kuchniach. W tym chociażby, jeżeli chodzi o poszczególne obowiązujące strefy, wpływające na użytkowanie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy puf rattanowy to dobry pomysł na świeże powietrze?

Published

on

Czy warto postawić komplet wypoczynkowy w ogrodzie? Oczywiście, że tak. Jak najbardziej należy skorzystać z okazji, jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość. Często do takich kompletów wypoczynkowych dołączony jest puf rattanowy. Element, który jak najbardziej jest dobrą propozycją na ogród, do strefy wypoczynkowej. (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze