Connect with us

Ciekawe

Szybki rozwód – to możliwe?

Published

on

 

W ubiegłym roku ponad 50 tysięcy małżeństw miało swój przykry finał na sali sądowej. Większość osób stojących przed wizją ostatecznej rozłąki z wieloletnim (zazwyczaj) partnerem przygotowuje się psychicznie na długie i wyczerpujące postępowanie. Okazuje się, że proces rozwodowy nie musi ciągnąć się latami, a nawet miesiącami. W jakich okolicznościach możliwe jest uzyskanie „szybkiego rozwodu”? Sprawdź!

Rozwód bez komplikacji i zaskoczeń

O przebiegu procesu możesz w dużej mierze zdecydować już na początkowym etapie postępowania, a dokładniej – podczas składania pozwu. W dokumentach kierowanych do sądu rejonowego należy określić czy wnioskujemy o rozwód z orzekaniem czy bez orzekania o winie. W pierwszym przypadku, kiedy odpowiedzialność za rozpad związku zrzucamy na barki drugiej strony, należy podczas procesu udowodnić swoją decyzję. Osoby, które nie czują się pokrzywdzone i są zgodne z małżonkiem w najważniejszych kwestiach (podziału majątku, wysokości alimentów, opieki nad dziećmi), decydują się na rozwód bez orzekania o winie. W tym przypadku sąd nie musi zbierać opinii biegłych ani przesłuchiwać świadków w celu zweryfikowania postulatów zawartych w pozwie.  Postępowanie jest znacznie krótsze – nierzadko wyrok zapada już na pierwszej rozprawie.

Profesjonalne wsparcie to podstawa

Pamiętaj, że na przebieg postępowania mają wpływ również inne czynniki, na przykład terminy składania dokumentów. Jeśli nie chcesz, aby brak jakiegoś istotnego załącznika do pozwu albo przegapienie daty złożenia pisma spowodowały przesunięcie terminu rozprawy, nawiąż współpracę z prawnikiem. Doświadczony adwokat dopilnuje wszelkich formalności, będzie reprezentował Twoje interesy przed sądem, będzie nieocenionym wsparciem merytorycznym i psychicznym. Na stronie adwokat-katowice.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

DApps – nowa, zdecentralizowana aplikacja

Published

on

Blockchain application development jest usługą cieszącą się sporą popularnością. To właśnie dzięki temu można mówić w chwili obecnej o DApps – zdecentralizowanych aplikacjach. Co trzeba dokładnie wiedzieć na ten temat? Oto kilka istotnych informacji. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 – jak wybrać najlepszy?

Published

on

Drukarka to niezwykle przydatne urządzenie, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Wielofunkcyjny, praktyczny sprzęt przyda się między innymi podczas drukowania dokumentów, plików i zdjęć.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ubezpieczenie OC – co należy wiedzieć?

Published

on

 

 

Na barkach każdego właściciela samochodu czy motocykla spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest szeroki. Możemy korzystać z opcji dodatkowych dających nam większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy albo skorzystać wyłącznie z polisy OC, czyli podstawowego ubezpieczenia, które prawnie zobowiązany jest wykupić każdy kierowca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze