Connect with us

Motoryzacja

Ubezpieczenie komunikacyjne – rodzaje

Published

on

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego (samochodu, ciężarówki, motocykla) zobowiązany jest do ubezpieczenia swojego mienia. Jak mówi zapis ustawy z dnia 22.05.2003 roku, polisy komunikacyjne należą do  segmentu ubezpieczeń majątkowych działu II. Podczas spotkania z agentem, ubezpieczyciel przedstawi nam ofertę obowiązkowego ubezpieczenia oraz polisy dodatkowe, nieobligatoryjne.

OC – polisa dla każdego kierowcy

Do zawarcia ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązany każdy właściciel samochodu. Tego typu polisa chroni przede wszystkim osoby, które mogłyby zostać przez nas poszkodowane w kolizji. Co ważne, uchylenie się od obowiązku kupna polisy wiąże się z nałożeniem na właściciela samochodu niemałych kar finansowych. Mimo tego, że zakres ochrony polisy OC jest określony ustawowo, ceny składek ustalają towarzystwa. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto na stronie punkta.pl porównać oferty poszczególnych ubezpieczycieli i znaleźć najtańszą, a zatem najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Autocasco – wzmożona ochrona

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Polisa jest podstawą do zadośćuczynienia finansowego w przypadku uszkodzenia, kradzieży samochodu i jego wyposażenia. Ochroną AC objęte są szkody takie jak zniszczenia powstałe w wyniku zdarzeń losowych (pożaru, burzy, powodzi), uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie, kradzież, zderzenie z dzikim zwierzęciem.

Assistance

Assistance jest dobrowolnym ubezpieczeniem będącym rozszerzeniem polisy AC. Zapewnia  kierowcy konkretną, całodobową pomoc w przypadku stłuczki lub awarii samochodu. Assistance jest przede wszystkim wsparciem technicznym. Obejmuje na przykład holowanie samochodu, dostarczenie paliwa, pokrycie kosztów wynajęcia auta zastępczego na czas naprawy.

Ubezpieczenie NNW kierowców i pasażerów

Kolejne ubezpieczenie, które kierowca może, ale nie musi wykupić. Polisa NNW jest gwarancją do wypłacenia odszkodowania za następstwa nieszczęśliwych wypadków (uszkodzenia ciała, trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć).

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Mały, miejski Hyundai – poznaj i10!

Published

on

Coraz częściej w miastach nie ma odpowiednich warunków do jazdy samochodem. A z pewnością do prowadzenia samochodu o dużych rozmiarach, charakteryzującego się wysokim spalaniem paliwa. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Jak wymienić olej silnikowy – prosty przewodnik

Published

on

Prostota jest kluczem do powodzenia w bardzo wielu dziedzinach życia. Nie inaczej przedstawia się aspekt motoryzacji. Nieskomplikowane działania, regularne przeglądy (również te dokonywane w zaciszu własnego garażu) mogą w znaczący sposób przedłużyć okres jego bezawaryjnej eksploatacji, ale też polepszyć jego osiągi. Niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami samochodu z automatyczną czy manualną skrzynią biegów, bądź jednośladu dowolnego typu. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Polski rynek motoryzacyjny

Published

on

Z roku na rok wielu kierowców zaczyna przywiązywać coraz większą wagę do tego, czym poruszają się po drogach. Podpatrując innych, ich oczom ukazują się auta pochodzące w całego świata. Nie dziwi już widok marek niemieckich, włoskich, francuskich, a nawet japońskich. (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze