Connect with us

Ciekawe

Ubezpieczenie OC – co należy wiedzieć?

Published

on

 

 

Na barkach każdego właściciela samochodu czy motocykla spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest szeroki. Możemy korzystać z opcji dodatkowych dających nam większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy albo skorzystać wyłącznie z polisy OC, czyli podstawowego ubezpieczenia, które prawnie zobowiązany jest wykupić każdy kierowca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź!

Obowiązek każdego kierowcy

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli OC, chroni głównie osoby poszkodowane przez Ciebie w wyniku kolizji. Przykładowo, jeśli jesteś sprawcą stłuczki, szkoda na wozie pokrzywdzonego kierowca zostanie zlikwidowana ze środków Twojej polisy. Umowa zawierana jest zazwyczaj na rok. Pojazd musi zostać ubezpieczony najpóźniej w dniu rejestracji.

Brak ubezpieczenia OC wiąże się z dotkliwymi karami finansowymi. W tym roku kilkudniowe opóźnienie w kupnie ubezpieczenia kosztuje aż 1120 zł (do trzech dni) lub 2800 zł (do 14 dni). Kierowcom, którzy przekroczą termin aż o 2 tygodnie, naliczona zostanie opłata w wysokości aż 5600 zł. Na jeszcze większe wydatki muszą przygotować się właściciele pojazdów ciężarowych.

Gdzie kupić tanie OC?

Ubezpieczenie OC możesz kupić bezpośrednio w biurze danego ubezpieczyciela lub w multiagencjach oferujących kompleksowe usługi różnych firm. Jednak zanim podpiszesz umowę na niemałą kwotę, warto sprawdzić ofertę on-line. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki w cenionej i zaufanej grupie Compensa. Co ważne, ubezpieczenie możesz podpisać bez wychodzenia z domu. Cała procedura jest w pełni bezpieczna.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

DApps – nowa, zdecentralizowana aplikacja

Published

on

Blockchain application development jest usługą cieszącą się sporą popularnością. To właśnie dzięki temu można mówić w chwili obecnej o DApps – zdecentralizowanych aplikacjach. Co trzeba dokładnie wiedzieć na ten temat? Oto kilka istotnych informacji. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 – jak wybrać najlepszy?

Published

on

Drukarka to niezwykle przydatne urządzenie, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Wielofunkcyjny, praktyczny sprzęt przyda się między innymi podczas drukowania dokumentów, plików i zdjęć.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Szybki rozwód – to możliwe?

Published

on

 

W ubiegłym roku ponad 50 tysięcy małżeństw miało swój przykry finał na sali sądowej. Większość osób stojących przed wizją ostatecznej rozłąki z wieloletnim (zazwyczaj) partnerem przygotowuje się psychicznie na długie i wyczerpujące postępowanie. Okazuje się, że proces rozwodowy nie musi ciągnąć się latami, a nawet miesiącami. W jakich okolicznościach możliwe jest uzyskanie „szybkiego rozwodu”? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze