Connect with us

Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na piękną kuchnię

Published

on

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia to miejsce, gdzie z chęcią spędzamy czas. Zaprojektowanie takiego wnętrza nie jest dzisiaj trudne – pomogą nam w tym nie tylko firmy specjalizujące się w meblach kuchennych, ale również sami dekoratorzy czy architekci wnętrz. O czym pamiętać podczas aranżowania przestrzeni kuchennej?

Funkcjonalność w parze z estetyką

Najważniejsza w domowej kuchni jest funkcjonalność. Odpowiednie materiały, rozmieszczenie elementów kuchni, mebli – wszystko to bezpośrednio wpływać będzie na nasz komfort i wygodę użytkowania kuchni. Chcąc jak najlepiej wykorzystać potencjał własnej kuchni warto poprosić o pomoc specjalistę – dekoratorzy wskażą nam mocne i słabe strony naszych kuchni i pozwolą wyciągnąć z nich ich cały potencjał.

Zastanówmy się, jaka stylistyka kuchni nam odpowiada. Może konkretny styl: skandynawski, angielski, industrialny czy prowansalski? W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam dopasować kolorystykę, wykończenia, elementy dekoracyjne – mówią specjaliści z firmy rega-meble.pl z Bielska-Białej, która specjalizuje się w meblach kuchennych. Inspiracji szukajmy w sieci, w  gazetach branżowych, ale również nie bójmy się wychodzić poza utarte schematy.

Trwałe meble kuchenne!

Chcąc korzystać z własnej kuchni z przyjemnością przede wszystkim pomyślmy o funkcjonalnych meblach. Muszą być one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci. Producenci proponują nam dzisiaj meble wykonane z płyt meblowych, jak również z płyt laminowanych. Materiały te posiadają nieporowatą strukturę, w którą nie będzie wnikać wilgoć czy brud. Warto również zapoznać się z systemami kuchennymi, które zaoferują nam topowi producenci – systemy szafek pozwolą na wykorzystanie maksimum przestrzeni!

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Szafy na zamówienie – prosty sposób na zarządzanie przestrzenią

Published

on

Jak w prosty sposób zmienić aranżację w mieszkaniu, jednocześnie wykorzystując problematyczne wnęki? Szafy na zamówienie to niekwestionowany hit ostatnich lat – meble takie pozwalają na lepsze zarządzanie przestrzenią, jak również na dopasowanie mebla do własnych potrzeb. Jak tworzone są szafy na zamówienie? O czym może zadecydować klient? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Mala kuchnia pod zabudowe z odpowiednimi strefami

Published

on

Mała kuchnia pod zabudowę okazać się może nie lada wyzwaniem do urządzenia. W takim pomieszczeniu trzeba pamiętać o tym wszystkim, co znajduje się w dużych kuchniach. W tym chociażby, jeżeli chodzi o poszczególne obowiązujące strefy, wpływające na użytkowanie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy puf rattanowy to dobry pomysł na świeże powietrze?

Published

on

Czy warto postawić komplet wypoczynkowy w ogrodzie? Oczywiście, że tak. Jak najbardziej należy skorzystać z okazji, jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość. Często do takich kompletów wypoczynkowych dołączony jest puf rattanowy. Element, który jak najbardziej jest dobrą propozycją na ogród, do strefy wypoczynkowej. (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze