Connect with us

Dom i Wnętrze

Wybierz materac idealny do spania!

Published

on

Aby zapewnić sobie i zdrowie i dobre samopoczucie musimy pomyśleć o tym, jak wypoczywać prawidłowo. Kupno dopasowane do naszych potrzeb materaca jest kluczowe, aby każdego ranka budzić się w doskonałym humorze i dobrym zdrowiu. Jaki materac wybrać, aby móc spać wygodniej?

Materace sprężynowe dla wymagających

Jednymi z najchętniej wybieranych są materace kieszeniowe – znajdziemy je w sklepie notodo.pl. Nowoczesne materace kieszeniowe różnią się od klasycznych materaców sprężynowych – w ich przypadku sprężyny nie są połączone ze sobą, a każda z nich zamknięta jest w materiałowej kieszonce. Dzięki kieszonkom minimalizowany jest hałas sprężyn podczas ich sprężyn, a dodatkowo nie stykają się one bezpośrednio.

W materacach kieszeniowych zastosowano wiele interesujących warstw, które mają za zadanie podnieść nasz komfort podczas snu. Jedną z nich jest pianka termoelastyczna, która mięknie pod wpływem ciepła skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtu ciała. Pianka ta rekomendowana jest osobom z problemami z kręgosłupem.

Warto również wspomnieć o materacach lateksowych – w ich wnętrzu znajduje się blat lateksu o porowatej strukturze. Materace lateksowe rekomendowane są przede wszystkim dla osób cierpiących na alergie. Dzięki porowatej budowie możliwe stało się ulepszenie cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, a co za tym idzie: zahamowanie namnażania bakterii.

Materace z kokosem – naturalne włókna wewnątrz materaca

Czy wiesz, że każda z warstw w materacach do spania ma bardzo konkretne zadanie? W przypadku mat kokosowych jest to warstwa chętnie wykorzystywana zarówno w materacach piankowych, jak i tych z użyciem sprężyn. Zadaniem maty kokosowej jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji materaca bez odbierania mu elastyczności. Naturalne włókna kokosowe skutecznie wychwytują cząsteczki wilgoci z wnętrza materaca, przez co podnoszony jest poziom higieny, a my sami śpimy spokojniej. Dzięki matom kokosowym możliwe jest zahamowanie namnażania się drobnoustrojów i bakterii wewnątrz materaca. Maty kokosowe stosowane są z materacach dwustronnych po stronie twardszej.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Szafy na zamówienie – prosty sposób na zarządzanie przestrzenią

Published

on

Jak w prosty sposób zmienić aranżację w mieszkaniu, jednocześnie wykorzystując problematyczne wnęki? Szafy na zamówienie to niekwestionowany hit ostatnich lat – meble takie pozwalają na lepsze zarządzanie przestrzenią, jak również na dopasowanie mebla do własnych potrzeb. Jak tworzone są szafy na zamówienie? O czym może zadecydować klient? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Mala kuchnia pod zabudowe z odpowiednimi strefami

Published

on

Mała kuchnia pod zabudowę okazać się może nie lada wyzwaniem do urządzenia. W takim pomieszczeniu trzeba pamiętać o tym wszystkim, co znajduje się w dużych kuchniach. W tym chociażby, jeżeli chodzi o poszczególne obowiązujące strefy, wpływające na użytkowanie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy puf rattanowy to dobry pomysł na świeże powietrze?

Published

on

Czy warto postawić komplet wypoczynkowy w ogrodzie? Oczywiście, że tak. Jak najbardziej należy skorzystać z okazji, jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość. Często do takich kompletów wypoczynkowych dołączony jest puf rattanowy. Element, który jak najbardziej jest dobrą propozycją na ogród, do strefy wypoczynkowej. (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze