Connect with us

Ciekawe

Zasiłki socjalne na dzieci w Polsce i za granicą

Published

on

Praca za granicą to dla większości z nas szansa na znacznie większe zarobki oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji. Praca za granicą to jednak także czas rozłąki z rodziną – bardzo często decydujemy się na pozostawienie bliskich w Polsce. Wyjeżdżając za granicę zadbajmy o zabezpieczenie naszych bliskich. Warto zainteresować się zasiłkami socjalnymi dla dzieci osób pracujących na terenie Niemiec.

Kindergeld a 500+ – czym się różnią?

Zasiłki socjalne na dzieci różnią się pomiędzy Polską a Niemcami – jaka jest różnica pomiędzy Kindergeld a 500+? Podstawową różnicą jest to, że Kindergeld może być wypłacany do 25 roku życia dziecka, polski zasiłek obejmuje dzieci do 18. roku życia. Niewiele osób jest świadomych, że zasiłki te wpływają na siebie kiedy wnioskuje o nie osoba pracująca na terenie Niemiec.

Pracując legalnie w Niemczech możemy wnioskować o Kindergeld – jest on należny pracownikom, którzy nabyli nieograniczony obowiązek podatkowy. Obowiązek ten nabywa się poprzez nieprzerwaną pracę i odprowadzanie podatków przez okres 6 miesięcy oraz posiadanie meldunku w Polsce razem z dzieckiem. Pamiętajmy, że o Kindergeld możemy wnioskować do 6 miesięcy wstecz! Jeśli w tym samym czasie przysługuje nam również 500+ konieczne jest złożenie wniosków o przyznanie zasiłku w odpowiednich urzędach w Polsce i w Niemczech. Na podstawie konkretnej sytuacji rodzinnej dane urzędy decydują, który kraj ma pierwszeństwo w wypłacaniu świadczeń na dziecko – to nie beneficjent podejmuje tę decyzję.

Dodatek dyferencyjny – czym jest?

Zasiłki rodzinne w Niemczech oraz 500+ na mocy prawa Unii Europejskiej podlegają koordynacji świadczeń. Jeśli zapadnie decyzja o wypłacaniu 500+ w Polsce zostanie nam przyznany tak zwany dodatek dyferencyjny. Jest to nic innego jak wyrównanie kwoty 500+ do wysokości kwoty Kindergeld.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

DApps – nowa, zdecentralizowana aplikacja

Published

on

Blockchain application development jest usługą cieszącą się sporą popularnością. To właśnie dzięki temu można mówić w chwili obecnej o DApps – zdecentralizowanych aplikacjach. Co trzeba dokładnie wiedzieć na ten temat? Oto kilka istotnych informacji. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 – jak wybrać najlepszy?

Published

on

Drukarka to niezwykle przydatne urządzenie, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Wielofunkcyjny, praktyczny sprzęt przyda się między innymi podczas drukowania dokumentów, plików i zdjęć.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Szybki rozwód – to możliwe?

Published

on

 

W ubiegłym roku ponad 50 tysięcy małżeństw miało swój przykry finał na sali sądowej. Większość osób stojących przed wizją ostatecznej rozłąki z wieloletnim (zazwyczaj) partnerem przygotowuje się psychicznie na długie i wyczerpujące postępowanie. Okazuje się, że proces rozwodowy nie musi ciągnąć się latami, a nawet miesiącami. W jakich okolicznościach możliwe jest uzyskanie „szybkiego rozwodu”? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading
Sitemap

Sprawdź

Najciekawsze